Půjčovna kompenzačních, rehabilitačních a didaktických pomůcek

Někdy stačí opravdu málo...
Vhodná kompenzační nebo rehabilitační pomůcka pomáhá osobám se zdravotním postižením nebo chronickým onemocněním zvládat v obtížných životních situacích pobyt v domácím prostředí a zlepšuje podmínky rekonvalescence či domácí léčby, jak pro ně samotné, tak i pro osoby o ně pečující.

Cílem půjčoven je maximálně podpořit samostatnost osob se zdravotním postižením nebo chronickým onemocněním a zvýšit tak kvalitu jejich života. Půjčovny řeší zejména otázku okamžité potřeby kompenzačních pomůcek. Pomůcky jsou určeny pro krátkodobou výpůjčku ve chvíli, kdy ještě nemáte k dispozici vlastní pomůcku či Vaše pomůcka byla poškozena či zničena. Dlouhodobé zapůjčení pomůcky je možné jenom v případě, kdy zapůjčenou pomůckou nahrazujete nevhodnou pomůcku vlastní a nemáte možnost vhodnou pomůcku zajistit jiným způsobem.

Poradenství poskytované v rámci půjčoven kompenzačních, rehabilitačních a didaktických pomůcek patří dle Zákona o sociálních službách k odbornému sociálnímu poradenství.

Jaké máme zkušenosti?

Službu každoročně využije několik stovek uživatelů z celého Libereckého kraje. Naší proškolení a zkušení sociální pracovníci vám pomohou vybrat vhodnou kompenzační, rehabilitační nebo didaktickou pomůcku a naučí vás, jak pomůcku správně používat.