>
>
21062973

Klub neslyšících v Semilech

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Klub neslyšících v Semilech

Klub Neslyšících Semily je název volnočasové akitvity Neslyšících bydlících převážně v Libereckém kraji. Tento klub vznikl na přání samotných neslyšících lidí, kteří cítili potřebu pravidelně se setkávat a sdílet společně své každodenní zážitky. Návštěvníci klubu jsou hlavně prelingválně neslyšící lidé, tedy ti, kteří primárně komunikují znakovým jazykem a čeština je pro ně cizí jazyk. Návstěvníky klubu mohou být i lidé, kteří znakový jazyk neovládají, např. nedoslýchaví lidé, lidé později ohluchlí, ale i lidé slyšící. Tito lidé se však budou cítit v prostředí klubu jako cizinci, kteří nebudou rozumět tomu, co se kolem říká a sami se jen těžko do komunikace zapojí. Neznakující lidé se proto na těchto setkáních stanou spíše pasivními učástníky, kteří budou dění kolem sebe jen pozorovat. I to však pro někoho může být velmi zajímavá zkušenost. Jen málokdo si totiž uvědomuje, že takto se cítí sami neslyšící lidé v naší většinové slyšící společnosti. Právě z jazykové, komunikační a kulturní odlišnosti vychází název Neslyšící. Pokud se zajímáte o to, jak se stát členem klubu, tak vězte, že žádné oficiální členství neexistuje. Jedná se o volnočasovou aktivitu podporovanou naším centrem a vítaný je tedy kdokoliv. Chcete-li se klubu Neslyšících zúčastnit, jste srdečně vítáni.

Adresa: Archivní 570, 513 01 Semily

Odpovědný pracovník: Bc. Karel Redlich, DiS.

Tel.: 488 577 841

Mobil: 731 653 008

E-mail: czpsm@volny.cz

Skype: tlumočník znakového jazyka (po domluvě možnost komunikace a tlumočení prostřednictvím webové kamery)

znakař

Internetové stránky Klubu Neslyšících v Semilech jsou: www.knsjelen.jex.cz

Stránky spravuje neslyšící dobrovolník Karel Kolář. Tímto mu děkujeme za práci, která zviditelňuje činnost komunity Neslyšících lidí z regionu Semil. Na jeho stránkách doporoučujeme navštívit rozsáhlou fotogalerii, která pěkně vykresluje činnost klubu.

Aktualizace kontaktních údajů

nový email: tlumocnici@czplk.cz

informace o aktivitách Klubu Neslyšících Semily prosím sledujte na FCB pod jménem CZPLK: https://www.facebook.com/czp.lk 

30.10.2017 11:00:17 | přečteno 831x | redlichk | Celý článek
 
Vytvořeno 27.5.2016 14:04:17 | přečteno 4664x | lesk
 
 
 
 
load