>
>
19925007

Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi

II. Konference odborníků sociálních služeb pro rodiny s dětmi Zhodnocení poskytování sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi za uplynulé období Letní pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem Druhé víkendové pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem Podpořte nás 8. ročník Dne dětí se zdravotním postižením Víkendové pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem Konference odborníků sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi Odborný seminář pro rodiny s dětmi Odborný pracovní seminář pro sociální pracovníky Přednáška o problematice ohrožených dětí RODINY S DĚTMI V OBTÍŽÍCH SE MOHOU OBRÁTIT NA CENTRUM Pozvánka na přednášku o problematice ohrožených dětí v České Lípě Pozvánka na přednášku o problematice ohrožených dětí v Novém Boru Změna termínu poskytování právní pomoci rodinám s dětmi v České Lípě Děti z ohrožených rodin tráví prázdniny na táboře Termíny poskytování právní pomoci rodinám s dětmi v Novém Boru od července 2011 Termíny poskytování právní pomoci rodinám s dětmi v České Lípě 7. ročník Dne dětí se zdravotním postižením v Doksech Veletrh poskytovatelů sociálních služeb Libereckého kraje Děti z ohrožených rodin pojedou na tábor Letní a víkendové pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem Bezplatná psychologická pomoc rodinám s dětmi Článek ve Zpravodajsví Brniště 2/2011 o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi Článek o sociálně aktivizačních službách ve Zpravodaji obce Mařenice 1/2011 Článek ve Volfartickém občasníku o ambulantním poskytování sociálně aktivizačních služeb pro rodiny Článek o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi v Šenovských listech 4/2011 Článek ve Zpravodaji Varta 3/2011 o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi Článek ve Zpravodaji města Cvikov 3/2011 o sociální službě pro rodiny s dětmi Článek o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi ve zpravodaji Dubáček 3/2011 Článek v Občasníku Holany o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi Mimoňský zpravodaj – článek o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi Ambulantní poskytování sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi Článek o sociální službě pro rodiny s dětmi v Městských novinách Česká Lípa Bezplatné právní poradenství v České Lípě Bezplatná právní pomoc rodinám s dětmi v Novém Boru Českolipský deník - V Boru pomohou mladým rodinám Popis realizace sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi Veřejný závazek Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Bezplatná psychologická pomoc rodinám s dětmi

Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje o.s., pobočka Česká Lípa poskytuje v rámci sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi bezplatnou psychologickou podporu.

Projekt je financovaný z operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Bezplatné právní poradenství je určené především rodinám s dětmi do věku 26 let věku, žijícím na Českolipsku a Novoborsku, nacházejícím se dlouhodobě v obtížné životní situaci, kterou nedokážou sami bez pomoci překonat z důvodu materiálních a ekonomických podmínek života (dluhy, ohrožení ztrátou majetku, bydlení, domova apod.), odlišného životního stylu, výchovy dětí nebo chybějícího zázemí rodiny (výchovných a vztahových problémů v rodinách, neúplných rodin, rodiny se zdravotně postiženými dětmi apod.).

Psychologická pomoc je zaměřena na řešení osobních, vztahových a rodinných problémů, při potížích dětí s chováním ve škole a ostatními problémy, které mohou ohrožovat vývoj dítěte. Dětem do 16-ti let věku je tato služba poskytována ve spolupráci s rodinou.

Psychologická pomoc zahrnuje poskytování potřebných informací, nejčastěji formou sociálních intervencí, individuálního vedení a provázení, socioterapie, nácviku sociálních dovedností a dalších potřebných metod a postupů, které jsou individuálně cílené na potřeby uživatele. V rámci služby je využívána individuální, párová a rodinná spolupráce uživatelů s psychologem.

Při práci s uživatelem je užívána celá škála psychologických nástrojů a metod, které mají vést k dosažení cíle spolupráce. Z nejčastěji používaných metod jsou to například: rozhovor, nácvik adaptivních forem chování, podání odborných informací, práce s komunikací v rodině, atd. Z odborného hlediska se jedná zejména o psychologickou pomoc a krizovou intervenci zaměřenou na poskytování sociálně terapeutické pomoci dětem a mladistvým se specifickými problémy.

Psychologická pomoc je rodinám k dispozici každý čtvrtek v době od 9.00 do 13.00 hodin a od 14.00 do 18.00 hodin formou hodinových konzultací poskytovaných psychologem Mgr. Stanislavem Opelkou.

Psychologická pomoc je poskytována v Centru odborné psychologické pomoci, které se nachází v Domě s pečovatelskou službou, v ulici Svatopluka Čecha 830, Nový Bor.

Zájemci se mohou objednat telefonicky na čísle 487 726 327 (PO - PÁ od 6:30 – 15:00 hod), nebo osobně u sociální pracovnice  Bc. Poláková Hana, budova Domu s pečovatelskou službou v ul. Špálova 944 (za kostelem, kancelář v přízemí).


ikona souboruLeták psychologické pomoci rodinám s dětmi ke stažení ZDE

Vytvořeno 21.6.2011 10:49:21 | přečteno 2734x | czpcl
 
 
 
 
load