>
>
19095422

Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi

II. Konference odborníků sociálních služeb pro rodiny s dětmi Zhodnocení poskytování sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi za uplynulé období Letní pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem Druhé víkendové pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem Podpořte nás 8. ročník Dne dětí se zdravotním postižením Víkendové pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem Konference odborníků sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi Odborný seminář pro rodiny s dětmi Odborný pracovní seminář pro sociální pracovníky Přednáška o problematice ohrožených dětí RODINY S DĚTMI V OBTÍŽÍCH SE MOHOU OBRÁTIT NA CENTRUM Pozvánka na přednášku o problematice ohrožených dětí v České Lípě Pozvánka na přednášku o problematice ohrožených dětí v Novém Boru Změna termínu poskytování právní pomoci rodinám s dětmi v České Lípě Děti z ohrožených rodin tráví prázdniny na táboře Termíny poskytování právní pomoci rodinám s dětmi v Novém Boru od července 2011 Termíny poskytování právní pomoci rodinám s dětmi v České Lípě 7. ročník Dne dětí se zdravotním postižením v Doksech Veletrh poskytovatelů sociálních služeb Libereckého kraje Děti z ohrožených rodin pojedou na tábor Letní a víkendové pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem Bezplatná psychologická pomoc rodinám s dětmi Článek ve Zpravodajsví Brniště 2/2011 o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi Článek o sociálně aktivizačních službách ve Zpravodaji obce Mařenice 1/2011 Článek ve Volfartickém občasníku o ambulantním poskytování sociálně aktivizačních služeb pro rodiny Článek o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi v Šenovských listech 4/2011 Článek ve Zpravodaji Varta 3/2011 o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi Článek ve Zpravodaji města Cvikov 3/2011 o sociální službě pro rodiny s dětmi Článek o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi ve zpravodaji Dubáček 3/2011 Článek v Občasníku Holany o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi Mimoňský zpravodaj – článek o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi Ambulantní poskytování sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi Článek o sociální službě pro rodiny s dětmi v Městských novinách Česká Lípa Bezplatné právní poradenství v České Lípě Bezplatná právní pomoc rodinám s dětmi v Novém Boru Českolipský deník - V Boru pomohou mladým rodinám Popis realizace sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi Veřejný závazek Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Děti z ohrožených rodin pojedou na tábor

Město Nový Bor prostřednictvím Odboru sociálních věcí a zdravotnictví a oddělení sociálně právní ochrany dětí i letos pokračuje v naplňování Programu sociální prevence. Jeho součástí jsou pak víkendové pobyty a letní tábory pro děti z ohrožených rodin.

První víkendový pobyt takto znevýhodněných dětí se uskutečnil na přelomu dubna a května ve Stráži pod Ralskem. Ke společnému setkání se přihlásilo patnáct účastníků ve věkové kategorii od deseti do čtrnácti let. „Tento pobyt byl určen především starším dětem a od toho se také odvíjela jeho náplň a jednotlivé aktivity. Hrály se nejrůznější sportovní hry a soutěže, a to v bazénu, v tělocvičně a také ve volné přírodě. Na děti pak celou dobu dohlíželi odborníci z areálu Panda Sport ve Stráži pod Ralskem a pracovnice oddělení sociálně právní ochrany dětí,“ popsal Milan Reichert, vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Ten také dodal, že všechny hry a aktivity obsahovaly výchovné a vzdělávací prvky, jejichž prostřednictvím děti upevnily své sociální schopnosti a dovednosti.

Druhý termín patřil mladším dětem

V polovině měsíce května zase vyrazily strávit dny volna mladší děti z ohrožených rodin. Patnáctka šesti až dvanáctiletých výletníků tentokrát zamířila do Sportcentra v Jiřetíně pod Jedlovou. „Program po odborné stránce zajišťovaly psycholožky společně se sociálními pracovnicemi. Děti měly aktivity rozdělené na pracovně výchovnou činnost a rozvíjení sociálních kompetencí. Byly pro ně například připraveny hry s psychologickým nábojem, soutěže družstev, sportovní aktivity, výtvarná dílna nebo výlet do přírody. Poslední den pak všichni společně hodnotili celý pobyt, čímž jsme dostali  cennou zpětnou vazbu,“ upřesnil Milan Reichert.

Letní tábor bude v červenci

Podle vedoucího Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Milana Reicherta se děti již brzy mohou těšit na letní tábor. „Právě v těchto dnech rozesíláme do rodin nabídku letního výchovně rekreačního tábora se sociálně aktivizačním programem. Zájemci pak musejí být ve věku šesti až třinácti let. Letos strávíme týden od devátého do šestnáctého července v zařízení Oáza v nedalekém Sloupu v Čechách,“ uvedl Milan Reichert a naznačil, že oblíbená celotáborová hra se ponese v duchu pravěku a lovců mamutů.

Ušetří se díky změně financování

Program sociální prevence v minulých letech hradilo město Nový Bor výhradně ze svých prostředků. V letošním roce ale došlo k pozitivní změně financování. „Tento program se stal součástí Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi na Novoborsku a Českolipsku. Na poskytování těchto služeb pak získalo Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje veřejnou zakázku Libereckého kraje a celý program je tak financován z individuálního projektu IP 1 – Služby sociální prevence v Libereckém kraji,“ vysvětlil Milan Reichert s tím, že město díky tomu ušetří v roce 2011 odhadem tři sta tisíc korun.

„Sociálně aktivizační služby nejsou ale jen tábory nebo víkendové pobyty. Podle zákona o sociálních službách provádíme také terénní sociální práci, poskytujeme ambulantní speciální poradenskou službu či bezplatné právní poradenství. Pro rodiče a laickou i odbornou veřejnost pak pořádáme nejrůznější školení, přednášky a semináře,“ uzavřel Milan Reichert.


Zdroj: Oficiální internetové stránky Města Nový Bor, 8.6.2011

Vytvořeno 21.6.2011 10:49:17 | přečteno 2440x | czpcl
 
 
 
 
load