>
>
19905745

Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi

II. Konference odborníků sociálních služeb pro rodiny s dětmi Zhodnocení poskytování sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi za uplynulé období Letní pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem Druhé víkendové pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem Podpořte nás 8. ročník Dne dětí se zdravotním postižením Víkendové pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem Konference odborníků sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi Odborný seminář pro rodiny s dětmi Odborný pracovní seminář pro sociální pracovníky Přednáška o problematice ohrožených dětí RODINY S DĚTMI V OBTÍŽÍCH SE MOHOU OBRÁTIT NA CENTRUM Pozvánka na přednášku o problematice ohrožených dětí v České Lípě Pozvánka na přednášku o problematice ohrožených dětí v Novém Boru Změna termínu poskytování právní pomoci rodinám s dětmi v České Lípě Děti z ohrožených rodin tráví prázdniny na táboře Termíny poskytování právní pomoci rodinám s dětmi v Novém Boru od července 2011 Termíny poskytování právní pomoci rodinám s dětmi v České Lípě 7. ročník Dne dětí se zdravotním postižením v Doksech Veletrh poskytovatelů sociálních služeb Libereckého kraje Děti z ohrožených rodin pojedou na tábor Letní a víkendové pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem Bezplatná psychologická pomoc rodinám s dětmi Článek ve Zpravodajsví Brniště 2/2011 o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi Článek o sociálně aktivizačních službách ve Zpravodaji obce Mařenice 1/2011 Článek ve Volfartickém občasníku o ambulantním poskytování sociálně aktivizačních služeb pro rodiny Článek o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi v Šenovských listech 4/2011 Článek ve Zpravodaji Varta 3/2011 o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi Článek ve Zpravodaji města Cvikov 3/2011 o sociální službě pro rodiny s dětmi Článek o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi ve zpravodaji Dubáček 3/2011 Článek v Občasníku Holany o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi Mimoňský zpravodaj – článek o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi Ambulantní poskytování sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi Článek o sociální službě pro rodiny s dětmi v Městských novinách Česká Lípa Bezplatné právní poradenství v České Lípě Bezplatná právní pomoc rodinám s dětmi v Novém Boru Českolipský deník - V Boru pomohou mladým rodinám Popis realizace sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi Veřejný závazek Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Děti z ohrožených rodin tráví prázdniny na táboře

Logo IP 1 nové

Děti ze sociálně ohrožených rodin z Nového Boru a okolí tráví prázdniny na letním táboře. Letos jich do rekreačního areálu Oáza ve Sloupu v Čechách dorazila téměř čtyřicítka.

Týdenní pobyt se sociálně aktivizačním programem, který je určen školákům z ohrožených rodin, pořádá pravidelně již několik let Odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Novém Boru.

„Tábor je jedním ze způsobů, jimiž je plněn Program sociální prevence. V minulých letech program hradilo město ze svých prostředků, pro tento rok se ale stal součástí Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi na Novoborsku a Českolipsku. Na poskytování těchto služeb pak získalo Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje prostředky z Libereckého kraje. Aktivity včetně prázdninového pobytu dětí jsou proto nyní hrazeny z individuálního projektu IP 1 – Služby sociální prevence v Libereckém kraji. Město tak díky tomu letos ušetřilo odhadem tři sta tisíc korun,“ sdělila místostarostka Stanislava Silná. Ta také tábor počátkem týdne navštívila.


Děti tvoří, hrají si a nezlobí

Letošní téma týdenního pobytu a celotáborové hry se nese v duchu pravěku. Tomu je přizpůsoben i program a jednotlivé aktivity.

„Děti si tu samy například vyrábějí nejrůznější pravěké ozdoby, náramky a náhrdelníky. Čeká nás také pomyslný lov bizonů. Část dne vždy trávíme i pohybovými aktivitami. Oblíbený je například kriket nebo míčové hry. Máme tu k dispozici malý bazén, ve kterém se děti mohou v horku smočit. V průběhu týdne plánujeme celodenní výlet do okolí,“ upřesnila Jiřina Kubáňová, sociální pracovnice a táborová vedoucí. Zároveň ještě dodala, že atmosféra na táboře je příjemná a děti se chovají na výbornou.

„Je zde třicet šest táborníků ve věkové kategorii od šesti do třinácti let. Když pominu nějaké to občasné obhroublejší slovíčko, tak musím letošní účastníky jen pochválit. Chovají se vzorně, do všech aktivit se pouštějí se zájmem, jsou opravdu velmi šikovní,“ zhodnotila Jiřina Kubáňová a doplnila, že vedoucí doposud nezaznamenali ani problémy se steskem po rodičích. S těmi se děti opět uvidí v sobotu 16. července, kdy táborový pobyt ve Sloupu v Čechách končí.

Celý článek i s fotografiemi z tábora najdeze ZDE

 

Zdroj: Oficiální internetové stránky Města Nový Bor, 12.7.2011

Autor článku: Jana Maněnová 


Vytvořeno 18.7.2011 9:28:53 | přečteno 2708x | czpcl
 
 
 
 
load