>
>
21066629

Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi

II. Konference odborníků sociálních služeb pro rodiny s dětmi Zhodnocení poskytování sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi za uplynulé období Letní pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem Druhé víkendové pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem Podpořte nás 8. ročník Dne dětí se zdravotním postižením Víkendové pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem Konference odborníků sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi Odborný seminář pro rodiny s dětmi Odborný pracovní seminář pro sociální pracovníky Přednáška o problematice ohrožených dětí RODINY S DĚTMI V OBTÍŽÍCH SE MOHOU OBRÁTIT NA CENTRUM Pozvánka na přednášku o problematice ohrožených dětí v České Lípě Pozvánka na přednášku o problematice ohrožených dětí v Novém Boru Změna termínu poskytování právní pomoci rodinám s dětmi v České Lípě Děti z ohrožených rodin tráví prázdniny na táboře Termíny poskytování právní pomoci rodinám s dětmi v Novém Boru od července 2011 Termíny poskytování právní pomoci rodinám s dětmi v České Lípě 7. ročník Dne dětí se zdravotním postižením v Doksech Veletrh poskytovatelů sociálních služeb Libereckého kraje Děti z ohrožených rodin pojedou na tábor Letní a víkendové pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem Bezplatná psychologická pomoc rodinám s dětmi Článek ve Zpravodajsví Brniště 2/2011 o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi Článek o sociálně aktivizačních službách ve Zpravodaji obce Mařenice 1/2011 Článek ve Volfartickém občasníku o ambulantním poskytování sociálně aktivizačních služeb pro rodiny Článek o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi v Šenovských listech 4/2011 Článek ve Zpravodaji Varta 3/2011 o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi Článek ve Zpravodaji města Cvikov 3/2011 o sociální službě pro rodiny s dětmi Článek o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi ve zpravodaji Dubáček 3/2011 Článek v Občasníku Holany o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi Mimoňský zpravodaj – článek o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi Ambulantní poskytování sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi Článek o sociální službě pro rodiny s dětmi v Městských novinách Česká Lípa Bezplatné právní poradenství v České Lípě Bezplatná právní pomoc rodinám s dětmi v Novém Boru Českolipský deník - V Boru pomohou mladým rodinám Popis realizace sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi Veřejný závazek Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Druhé víkendové pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem

IMG 0966

V rámci projektu IP 1 "Služby sociální prevence Libereckého kraje" Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje o. s. uspořádalo v termínu od 25.-27.5.2012 již druhé víkendové pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem v Jiřetíně pod Jedlovou. 

Víkendového pobytového setkání se zúčastnily děti z rodin z Novoborska a Českolipska, které se dlouhodobě nacházejí v nepříznivé sociální situaci a kterým jsou poskytovány sociálně aktivizační služby. Celkově bylo osloveno více jak 50 zájemců (rodin) o tuto aktivitu, z nichž bylo vybráno a víkendového pobytu se zůčastnilo celkem 16 dětí ve věku od 6 - 12 let.  

IMG 0917 

Tolštejnské slavnosti (jízda na koni)

Víkendové pobytové setkání bylo pořádáno ve spolupráci s Odborem sociálně právní ochrany dětí Městského úřadu Nový Bor. Víkendového pobytového setkání se zúčastnilo celkem 16 dětí ve věku 6 – 12 let. Jako hlavní vedoucí pobytu jela sociální pracovnice z CZP LK o. s., pobočka Česká Lípa, dále jako vedoucí sociální pracovnice z OSPOD MěÚ Nový Bor a dva odborní pracovníci – psycholog a sociální pedagog, kteří si pro děti připravili sociálně terapeutický program.  

IMG 0839

Výtvarně aktivizační činnosti s dětmi 

Víkendové pobytové setkání se konalo v termínu od 25. - 27.5.2012. Ubytování bylo poskytováno v Turistické ubytovně Sportcentra Jiřetín pod Jedlovou. Dopravu účastníků zajišťovala firma BusLine a.s. Česká Lípa. Stravování bylo zajištěno přímo v turistické ubytovně pracovníky úseku stravování Sportcentra Jiřetín pod Jedlovou.  

IMG 0817

Soutěž ve stavbě nejvyšší věže ze stavebnice KAPLA

 

Program a průběh sociálně aktivizačních aktivit

Pátek 25.5.2012

- vyzvednutí dětí na jednotlivých zastávkách, převzetí potvrzení o bezinfekčnosti dítěte, převzetí kartiček pojištěnce, kontakt s rodiči/ zákonnými zástupci

17:00 -  příjezd na ubytovnu + ubytování

- úvodní setkání s pracovníkem Sportcentra, který předal potřebné informace k průběhu pobytu (+ ubytování a stravování).

- předání klíčů od pokojů, rozdělení dětí do jednotlivých pokojů a příprava na večeři

18:00 – 18:30 večeře + II. večeře + pitný režim

- po návratu si děti vybalily své věci a připravily se na další program

19:00 – 21:00 sociálně aktivizační program s dětmi

21:00 – 22:00 večerní hygiena, příprava na večerku, hraní společenských her

22:00 večerka

IMG 0883

Sociálně terapeutické činnosti s dětmi

 

Sobota 26.5.2012

7:30 budíček, ranní hygiena

8:30 – 9:00 snídaně + pitný režim

9:00 – 12:00 sociálně aktivizační program s dětmi

12:00 – 12:30 oběd + pitný režim

12:30 – 14:00 polední klid

14:00 – 18:00 sociálně aktivizační program s dětmi, pěší výlet s dětmi trasa Křížová cesta-Tolštejn a zpět, 15:00 svačina

18:00 – 18:30 večeře + II. večeře + pitný režim

19:00 – 21:00 sociálně aktivizační program s dětmi

21:00 – 22:00 večerní hygiena, příprava na večerku, hraní společenských her

22:00 večerka

IMG 0861

Sociálně aktivizační činnosti s dětmi

 

Neděle 27.5.2012

7:30 budíček, ranní hygiena

8:30 – 9:00 snídaně + pitný režim

9:00 – 12:00 sociálně aktivizační program s dětmi

12:00 – 12:30 oběd + pitný režim

13:00 odjezd z hotelu

- předání dětí rodičům/zákonným zástupcům, vyhodnocení pobytu s rodiči/ zákonnými zástupci, zpětné předání kartiček pojištěnce.

 IMG 0897

Křížová cesta Jiřetín pod Jedlovou

Víkendové pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem bylo zaměřeno na upevňování motorických, psychických a sociálních schopností a dovedností dětí, vedení dětí k samostatnosti, poznávání vhodných možností trávení volného času, sportovní vyžití, nabídnutí nových vzorů chování a jednání v kolektivu vrstevníků, nabídnutí pozitivních příkladů u vrstevníků a autorit, posilování sociální role dítěte v kolektivu, poznávání nových míst v regionu spojených s turistikou a sportem.

IMG 0910

Krátké zastavení na cestě na hrad Tolštejn 

Víkendové pobytové setkání se všem dětem velmi líbilo. Počasí se v průběhu akce vydařilo. Děti dodržovaly instrukce a společně stanovená pravidla, spolupracovaly, aktivně se účastnily všech aktivit. Prostřednictvím jednotlivých sociálně aktivizačních aktivit děti poznaly nové kamarády, rozvíjely své dovednosti a schopnosti, upevňovaly svoji sociální roli v kolektivu, poznaly a vyzkoušely si různé sportovní aktivity, poznávaly okolí místa pobytu, byly vedeny k osobní odpovědnosti a samostatnosti.

IMG 0916

Toštejnské slavnosti - výstava historických zbraní

Vyhodnocení evaluačních dotazníků z víkendového pobytového setkání dětí, které vyplňovali rodiče i děti si můžete přečíst ikona souboruZDE.

IMG 0951

Tolštejnské slavnosti - výstava dravých ptáků

Děkujeme našim pracovníkům Bc. Kasincové a Mgr. Křivské, dále Mgr. Balážové a paní Vackové z MěÚ Nový Bor a odborným pracovníkům Mgr. Uhlířové a Mgr. Kudlvasrové za jejich pomoc při realizaci a organizačním zajištění tohoto víkendového pobytového setkání dětí se sociálně aktivizačním programem v Jiřetíně pod Jedlovou.

Též tímto děkujeme organizátorům Tolštejnských slavností 2012, kteří nám umožnili vstup do areálu hradu Tolštejn, kde se slavnosti konaly, zcela zdarma.

Vytvořeno 5.9.2012 10:43:19 | přečteno 3059x | czpcl
 
 
 
 
load