>
>
22176295

Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi

II. Konference odborníků sociálních služeb pro rodiny s dětmi Zhodnocení poskytování sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi za uplynulé období Letní pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem Druhé víkendové pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem Podpořte nás 8. ročník Dne dětí se zdravotním postižením Víkendové pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem Konference odborníků sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi Odborný seminář pro rodiny s dětmi Odborný pracovní seminář pro sociální pracovníky Přednáška o problematice ohrožených dětí RODINY S DĚTMI V OBTÍŽÍCH SE MOHOU OBRÁTIT NA CENTRUM Pozvánka na přednášku o problematice ohrožených dětí v České Lípě Pozvánka na přednášku o problematice ohrožených dětí v Novém Boru Změna termínu poskytování právní pomoci rodinám s dětmi v České Lípě Děti z ohrožených rodin tráví prázdniny na táboře Termíny poskytování právní pomoci rodinám s dětmi v Novém Boru od července 2011 Termíny poskytování právní pomoci rodinám s dětmi v České Lípě 7. ročník Dne dětí se zdravotním postižením v Doksech Veletrh poskytovatelů sociálních služeb Libereckého kraje Děti z ohrožených rodin pojedou na tábor Letní a víkendové pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem Bezplatná psychologická pomoc rodinám s dětmi Článek ve Zpravodajsví Brniště 2/2011 o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi Článek o sociálně aktivizačních službách ve Zpravodaji obce Mařenice 1/2011 Článek ve Volfartickém občasníku o ambulantním poskytování sociálně aktivizačních služeb pro rodiny Článek o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi v Šenovských listech 4/2011 Článek ve Zpravodaji Varta 3/2011 o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi Článek ve Zpravodaji města Cvikov 3/2011 o sociální službě pro rodiny s dětmi Článek o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi ve zpravodaji Dubáček 3/2011 Článek v Občasníku Holany o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi Mimoňský zpravodaj – článek o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi Ambulantní poskytování sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi Článek o sociální službě pro rodiny s dětmi v Městských novinách Česká Lípa Bezplatné právní poradenství v České Lípě Bezplatná právní pomoc rodinám s dětmi v Novém Boru Českolipský deník - V Boru pomohou mladým rodinám Popis realizace sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi Veřejný závazek Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

II. Konference odborníků sociálních služeb pro rodiny s dětmi

Již druhá v pořadí se konala konference odborníků sociálních služeb, kterou uspořádalo Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje o. s., v rámci projektu IP 1 „Služby sociální prevence v Libereckém kraji“.

IMG 1824

Konference se konala v příjemném prostředí zasedací místnosti Centra pro zdravotně postižené v České Lípě dne 15.11.2012 od 13:00 do 16:00 hod.  Konference byla určena pro pracovníky z pobytových a terénních sociálních služeb, z městských a obecních úřadů, z úřadu práce, zainteresované organizace, fyzické osoby a zájemce z řad veřejnosti.

IMG 1826

Na programu bylo krátké představení účastníků, zhodnocení dosavadních zkušeností s poskytováním sociálních služeb pro rodiny s dětmi, budoucnost a spolupráce sociálních služeb pro rodiny s dětmi v režimu sociálně aktivizačních služeb a sociálně-právní ochrany dětí.

Za Centrum pro zdravotně postižené LK o. s., pobočka Česká Lípa, si svůj příspěvek připravily dvě pracovnice. Bc. Kasincová, sociální pracovnice a vedoucí CZP ČL, účastníky informovala o cíli konference, o získaném pověření Krajského úřadu Libereckého kraje k výkonu sociálně-právní ochrany dětí, o ukončení projektu IP 1 a možnostech financování a poskytování služeb pro rodiny s dětmi v roce 2013. Mgr. Křivská informovala krátce o průběhu IP 1 v letech 2010-2012, o počtech uživatelů sociálně aktivizačních služeb a spolupráci s ostatními subjekty z řad úřadů a jiných organizací. Mgr. Křivská dále přednesla dva kazuistické příběhy uživatelů sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi, po kterých následovala zajímavá diskuze všech zúčastněných.

IMG 1827

Konference probíhala formou moderované diskuze, kterou moderovala Mgr. Zemanová - rodinný a manželský poradce, speciální pedagog a supervizor.

Účastníci konference na jejím konci vyplňovali anonymní evaluační dotazníky, jejichž vyhodnocení si můžete přečíst ikona souboruZDE.

IMG 1828

Z konference byl pořízen zápis, který si můžete přečíst ikona souboruZDE.

Chtěli bychom tímto poděkovat Bc. Kasincové, Ing. Burešové, Mgr. Křivské za organizační zajištění a realizaci akce, i za jejich příspěvky a diskusní vstupy. Dále děkujeme Mgr. Zemanové za její vynikající moderování a provázení celým tímto setkáním. Velmi také děkujeme všem zúčastněným odborníkům, kteří se této konference zúčastnili, za jejich zajímavé příspěvky a náměty do diskuze.

Vytvořeno 30.11.2012 23:18:54 | přečteno 2802x | czpcl
 
 
 
 
load