>
>
19847057

Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi

II. Konference odborníků sociálních služeb pro rodiny s dětmi Zhodnocení poskytování sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi za uplynulé období Letní pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem Druhé víkendové pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem Podpořte nás 8. ročník Dne dětí se zdravotním postižením Víkendové pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem Konference odborníků sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi Odborný seminář pro rodiny s dětmi Odborný pracovní seminář pro sociální pracovníky Přednáška o problematice ohrožených dětí RODINY S DĚTMI V OBTÍŽÍCH SE MOHOU OBRÁTIT NA CENTRUM Pozvánka na přednášku o problematice ohrožených dětí v České Lípě Pozvánka na přednášku o problematice ohrožených dětí v Novém Boru Změna termínu poskytování právní pomoci rodinám s dětmi v České Lípě Děti z ohrožených rodin tráví prázdniny na táboře Termíny poskytování právní pomoci rodinám s dětmi v Novém Boru od července 2011 Termíny poskytování právní pomoci rodinám s dětmi v České Lípě 7. ročník Dne dětí se zdravotním postižením v Doksech Veletrh poskytovatelů sociálních služeb Libereckého kraje Děti z ohrožených rodin pojedou na tábor Letní a víkendové pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem Bezplatná psychologická pomoc rodinám s dětmi Článek ve Zpravodajsví Brniště 2/2011 o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi Článek o sociálně aktivizačních službách ve Zpravodaji obce Mařenice 1/2011 Článek ve Volfartickém občasníku o ambulantním poskytování sociálně aktivizačních služeb pro rodiny Článek o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi v Šenovských listech 4/2011 Článek ve Zpravodaji Varta 3/2011 o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi Článek ve Zpravodaji města Cvikov 3/2011 o sociální službě pro rodiny s dětmi Článek o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi ve zpravodaji Dubáček 3/2011 Článek v Občasníku Holany o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi Mimoňský zpravodaj – článek o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi Ambulantní poskytování sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi Článek o sociální službě pro rodiny s dětmi v Městských novinách Česká Lípa Bezplatné právní poradenství v České Lípě Bezplatná právní pomoc rodinám s dětmi v Novém Boru Českolipský deník - V Boru pomohou mladým rodinám Popis realizace sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi Veřejný závazek Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Letní pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem

Logo IP 1 nové

Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje o.s. i letos uspořádalo v rámci projektu IP 1 "Služby sociální prevence Libereckého kraje" letní pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem ve Sloupu v Čechách v termínu od 7. 7. - 14. 7. 2012. 

Letního pobytového setkání se zúčastnily děti z rodin z Novoborska a Českolipska, které se dlouhodobě nacházejí v nepříznivé sociální situaci a kterým jsou poskytovány sociálně aktivizační služby. Celkově bylo osloveno více jak 80 zájemců (rodin) o tuto aktivitu, z nichž mělo zájem o tuto aktivitu cca 40 zájemců. Této akce se zúčastnilo 35 vybraných dětí.

IMG 1038

Nástup oddílů

Letní pobytové setkání bylo pořádáno ve spolupráci s Odborem sociálně právní ochrany dětí Městského úřadu Nový Bor. Letního pobytového setkání se zúčastnilo celkem 35 dětí ve věku 7 – 13 let. Sociálně aktivizační program a dohled nad dětmi zajišťovalo celkem šest pracovníků jako vedoucích pobytu.

IMG 1047

Pohybové aktivity (přehazovaná)

Letní pobytové setkání se konalo v termínu od 7. - 14.7.2012. Ubytování bylo poskytováno v chatkách s vlastním sociálním zařízením v Rekreačním středisku Oáza Sloup v Čechách. Dopravu účastníků zajišťovala firma BusLine a.s. Česká Lípa. Stravování bylo zajištěno v místě pobytu provozovatelem výše uvedeného rekreačního střediska.  

IMG 1055

Výtvarné aktivity (kresba na bavlněná trička na téma cirkus)

Program sociálně aktivizačních aktivit letního pobytového setkání - ikona souboruZDE

IMG 1083

Pěší výlet po okolí Sloupu v Čechách

Letní pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem bylo zaměřeno na upevňování motorických, psychických a sociálních schopností a dovedností dětí, vedení dětí k samostatnosti, poznávání vhodných možností trávení volného času, sportovní vyžití, nabídnutí nových vzorů chování a jednání v kolektivu vrstevníků, nabídnutí pozitivních příkladů u vrstevníků a autorit, posilování sociální role dítěte v kolektivu, poznávání nových míst v regionu spojených s turistikou a sportem.

IMG 1205

Sportovní hry  (soutěž v hodu na cíl) 

Letní pobytové setkání se všem dětem velmi líbilo. Počasí se v průběhu akce vydařilo.  Děti dodržovaly instrukce a společně stanovená pravidla, spolupracovaly, aktivně se účastnily všech aktivit. Prostřednictvím jednotlivých sociálně aktivizačních aktivit děti poznaly nové kamarády, rozvíjely své dovednosti a schopnosti, upevňovaly svoji sociální roli v kolektivu, poznaly a vyzkoušely si různé volnočasové aktivity, poznávaly okolí místa pobytu, byly vedeny k osobní odpovědnosti a samostatnosti.

 IMG 1382

Sportovní hry (chůze po laně)

Vyhodnocení evaluačních dotazníků z letního pobytového setkání dětí se sociálně aktivizačních programem, které vyplňovali rodiče i děti najdete ikona souboruZDE.

IMG 1408

Oddíl "Cirkusáků"

Jmenovitě děkujeme našim pracovníkům Bc. Kasincové a Mgr. Křivské, dále Bc. Kubáňové, Mgr. Balážové a Bc. Šimkové z OSPOD MěÚ Nový Bor, dále panu Balážovi, panu Moravcovi a dalším lidem za pomoc při realizaci a organizačním zajištění tohoto letního pobytového setkání dětí se sociálně aktivizačním programem.

Dále děkujeme všem pracovníkům rekreačního střediska Oáza za hezké ubytování a příjemné prostředí. Velký dík též patří pracovníkům stravovacího úseku RS Oáza za jejich úžasné kulinářské umění. Na tak dobrá jídla budeme všichni ještě dlouho vzpomínat.

IMG 1414

Další fotografie z letního pobytového setkání dětí se sociálně aktivizačním programem najdete na těchto webových stránkách http://danabala.rajce.idnes.cz/

Vytvořeno 5.9.2012 10:43:21 | přečteno 5668x | czpcl
 
 
 
 
load