>
>
19922338

Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi

II. Konference odborníků sociálních služeb pro rodiny s dětmi Zhodnocení poskytování sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi za uplynulé období Letní pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem Druhé víkendové pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem Podpořte nás 8. ročník Dne dětí se zdravotním postižením Víkendové pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem Konference odborníků sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi Odborný seminář pro rodiny s dětmi Odborný pracovní seminář pro sociální pracovníky Přednáška o problematice ohrožených dětí RODINY S DĚTMI V OBTÍŽÍCH SE MOHOU OBRÁTIT NA CENTRUM Pozvánka na přednášku o problematice ohrožených dětí v České Lípě Pozvánka na přednášku o problematice ohrožených dětí v Novém Boru Změna termínu poskytování právní pomoci rodinám s dětmi v České Lípě Děti z ohrožených rodin tráví prázdniny na táboře Termíny poskytování právní pomoci rodinám s dětmi v Novém Boru od července 2011 Termíny poskytování právní pomoci rodinám s dětmi v České Lípě 7. ročník Dne dětí se zdravotním postižením v Doksech Veletrh poskytovatelů sociálních služeb Libereckého kraje Děti z ohrožených rodin pojedou na tábor Letní a víkendové pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem Bezplatná psychologická pomoc rodinám s dětmi Článek ve Zpravodajsví Brniště 2/2011 o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi Článek o sociálně aktivizačních službách ve Zpravodaji obce Mařenice 1/2011 Článek ve Volfartickém občasníku o ambulantním poskytování sociálně aktivizačních služeb pro rodiny Článek o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi v Šenovských listech 4/2011 Článek ve Zpravodaji Varta 3/2011 o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi Článek ve Zpravodaji města Cvikov 3/2011 o sociální službě pro rodiny s dětmi Článek o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi ve zpravodaji Dubáček 3/2011 Článek v Občasníku Holany o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi Mimoňský zpravodaj – článek o sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi Ambulantní poskytování sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi Článek o sociální službě pro rodiny s dětmi v Městských novinách Česká Lípa Bezplatné právní poradenství v České Lípě Bezplatná právní pomoc rodinám s dětmi v Novém Boru Českolipský deník - V Boru pomohou mladým rodinám Popis realizace sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi Veřejný závazek Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Víkendové pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem

V rámci projektu IP 1 "Služby sociální prevence Libereckého kraje" uspořádalo Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje o. s. v termínu od 20. - 22.4.2012 víkendové pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem.

Víkendové pobytové setkání se konalo v Panda Sport Stráž pod Ralskem a zúčastnily se ho děti z rodin z Novoborska a Českolipska, které se dlouhodobě nacházejí v nepříznivé sociální situaci a kterým jsou poskytovány sociálně aktivizační služby.

 IMG 0737

Víkendové pobytové setkání bylo pořádáno ve spolupráci s oddělením sociálně-právní ochrany dětí Městského úřadu Nový Bor. Víkendového pobytového setkání se zúčastnilo celkem 16 dětí ve věku 12 – 15 let a sociální pracovnice z CZP LK o. s., pobočka Česká Lípa a sociální pracovnice z oddělení sociálně-právní ochrany dětí MěÚ Nový Bor. Sociálně aktivizační program víkendového pobytového setkání dětí zajišťovali instruktoři Panda Sport Stráž pod Ralskem.

IMG 0741

Ubytování bylo poskytováno v Hotelu Diamo Stráž pod Ralskem. Dopravu účastníků zajišťovala firma BusLine a.s. Česká Lípa. Stravování probíhalo v restauraci Sportovní hala Panda Sport.

IMG 0751

Program víkendového pobytového setkání dětí se sociálně aktivizačním programem

20.4. pátek

17.00  hod. příjezd na hotel + ubytování

18.00   hod. večeře + svačina restaurace Sportovní hala

19.00 - 20.30 hod. bazén (instruktoři Panda Sport)

21.4. sobota

8.30 hod. snídaně

10.00-12.00 hod. velká tělocvična - pohybové hry a soutěže (instruktoři Panda Sport)

12.30 hod. oběd

14.00-17.00 hod. hry v přírodě (za špatného počasí tělocvična, instruktoři Panda Sport)

18.00 hod. večeře + svačina

19.00-20.30 hod. bazén + sauna (instruktoři Panda Sport)

22.4. neděle

8.30 hod. snídaně

10.00-12.00 hod. velká tělocvična - hry (instruktoři Panda Sport)

12.30 hod. oběd

13.30 hod. odjezd z hotelu

 IMG 0775

Víkendové pobytové setkání dětí se sociálně aktivizačním programem bylo zaměřeno na upevňování motorických, psychických a sociálních schopností a dovedností dětí, vedení dětí k samostatnosti, poznávání vhodných možností trávení volného času, sportovní vyžití, nabídnutí nových vzorů chování a jednání v kolektivu vrstevníků, nabídnutí pozitivních příkladů u vrstevníků a autorit, posilování sociální role dítěte v kolektivu, poznávání nových míst v regionu spojených s turistikou a sportem. Vyhodnocení individuálních plánů jednotlivých účastníků.

IMG 0730

Víkendové pobytové setkání se všem dětem velmi líbilo. Počasí se v průběhu akce vydařilo. Děti neměly větší výchovné či kázeňské problémy, dodržovaly instrukce a společně stanovená pravidla, spolupracovaly, aktivně se účastnily všech aktivit, braly ohled jeden na druhého, starší děti se snažily pomáhat těm mladším. Prostřednictvím jednotlivých sociálně aktivizačních aktivit děti poznaly nové kamarády, rozvíjely své dovednosti a schopnosti, upevňovaly svoji sociální roli v kolektivu, poznaly a vyzkoušely si různé sportovní aktivity, poznávaly okolí místa pobytu, byly vedeny k osobní odpovědnosti a samostatnosti.

Vyhodnocení evaluačních dotazníků z víkendového pobytového setkání dětí, které vyplňovali rodiče i děti si můžete přečíst ikona souboruZDE.

Děkujeme našim pracovníkům Bc. Kasincové a Mgr. Křivské, dále Bc. Flecksteinové z MěÚ Nový Bor a pracovníkům Panda Sport Stráž pod Ralskem s organizačním zajištěním a realizací tohoto víkendového pobytového setkání.

 

Vytvořeno 7.6.2012 10:23:04 | přečteno 3183x | czpcl
 
 
 
 
load