>
>
22176295

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Navigace

CENA MODRÝ SLON

Vyhledávání

Ohlédnutí za XII.ročníkem Ceny Modrého slona

MS - 2017

Ve dnech 13. až 18.června 2017 se konal již XII. ročník celostátní soutěže o Ceny Modrého slona. Projekt  pro zdravotně  postižené občany a jejich přátele, který realizuje ARTEFAKTUM-CZ ve spolupráci s CZP Libereckého kraje a ZOO Liberec je každoročně zakončen finální přehlídkou v exteriérech a interiérech ZOO Liberec.

Pro finální výstavu oceněných děl, která probíhala celý týden byl opět využit nový výstavní pavilon ZOO EXPO. Výstava byla doplněna prezentací tvorby různých chráněných dílen, které se stávají součástí našich akcí.

Vyvrcholení celostátní soutěže o Ceny Modrého slona 2017 se uskutečnilo v sobotu na Velkém sále v ZOO, kde se v menší přehlídce představilo několik oceněných souborů. V druhé části kulturního odpoledne byly předány hlavní ceny vítězům jednotlivých kategorií a medaile ostatním oceněným.

Osobností roku se stala paní Libuše Gajdová z Ostravy, za významnou dlouholetou práci ve prospěch lidí se zdravotním postižením.

Celostátní  přehlídku  umělecké  a  zájmové  tvorby  handicapovaných  tvůrců  a  jejich přátel shlédlo během týdne v ZOO Liberec kolem 5.000 návštěvníků včetně zástupců CZP z celé ČR.

Informace o oceněných a menší fotoreportáž z finále najdete v přílohách.


Vytvořeno 24.6.2017 14:34:03 | přečteno 1024x | helen
 
 
 
 
load