>
>
19983828

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

7 / 2006

S_logo

CZP Jablonec nad Nisou najdete v nových prostorách Spolkového domu, Projekt "Tvoříme duší...", O Modrého slona v liberecké ZOO, Tip na dovolenou, Redakce přeje všem svým čtenářům příjemnou dovolenou

CZP JABLONEC nad NISOU V NOVÝCH PROSTORÁCH

Detašované pracoviště CZP LK v Jablonci nad Nisou se přestěhovalo do nových prostor ve Spolkovém domě, Emílie Floriánové 8, tel. 483 356 218. Naše poděkování za získání nových prostor patří zejména řediteli odboru sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Jablonec nad Nisou Mgr. Mackovi, dále pak řediteli Spolkového domu PhDr. Schovancovi, zdravotní referentce MěÚ Jablonec nad Nisou paní J. Šorfové. Za pomoc při stěhování do nových prostor děkujeme organizaci SNN vedené p. Machem a organizaci TP 3, vedené p. Rádlovou.

PROJEKT „TVOŘÍME DUŠÍ“

Ve dnech 12. -17. 6. 2006 proběhla v ZOO Liberec další akce projektu „Tvoříme duší“ a to 1. LETNÍ SETKÁNÍ V ZOO. V pavilonu žiraf probíhala po celý týden výstava prací přihlášených do soutěže o Cenu modrého slona. Slavnostní předání cen spojené s bohatým kulturním programem proběhlo 17. 6. 2006 za přítomnosti ředitele ZOO MVDr. Nejedla, ředitelky CZP LK E. Krutské a představitelů Sdružení Artefaktum.cz Ing. Zdenka Santnera a Heleny Latislavové. V programu vystoupil s gymnastickým cvičením SK Sluníčko Tanvald pod vedením Z. Synovcové(J. Šabacká, J. Broulíková, D. Pusztaiová); maňáskové divadlo Kulturní asociace Nová Akropolis předvedlo pohádku O LOUPEŽNÍKU RUMCAJSOVI, Divadelní klub mladých při Obchodní akademii v České Lípě zahrál pohádku H. Sýkorové KDO PROBUDÍ PINDRUŠE a děti z MŠ Semily vystoupily s představením pohádky O VELIKÉ ŘEPĚ. Závěr kulturního programu patřil kytarovému a pěveckému duu kamarádi z České Lípy a romskému tanečnímu souboru z Chrastavy.

Ocenění si převzali cenu Modrého slona 2006

V sobotu 17.6.2006 byly všem oceněným předány ceny Modrého slona 2006 v rámci soutěže, kterou v lednu letošního roku společně vyhlásili Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje a sdružení ARTEFAKTUM.CZ, v rámci projektu "Tvoříme duší...". Vyhlášení cen v 10 soutěžních kategoriích proběhlo v krásném prostředí ZOO Liberec v rámci "Letního setkání v ZOO Liberec". Seznam všech, kteří si cenu Modrého slona odnesli domů a obrázky z předávaní cen najdete na portálu pro zdravotně postižené.

CENA MODRÝ SLON

1. malba

Petr Šrámek - ÚSP Hodkovice

2. keramika

„ DŽUNGLE „ - Eva Kákonová - ÚSP Raspenava

3. fotografie

Miluše Čigelská - Pardubice

4. textilní tvorba

Milada Matoušová - Harcov

5. kombinovaná technika

ÚSP MAŘENICE

6. řezbářství

Jaroslav Rázl - Česká Lípa

7. literární tvorba

Atka Petružálková - Železný Brod

8. divadlo

divadelní soubor při OA Česká Lípa

9. hudební tvorba, tanec

Rómský taneční soubor - Chrastava

10. jiné formy

Aranž - SOŠ pro TPM, OU a PRŠ Jablonecká , Liberec

ČESTNÁ UZNÁNÍ 2006

Jedličkův ústav - Petra Horáčková - kůň - malba

ÚSP CL - Vojta Fiala - Mandala - malba

Veronika Kuchařová - Domov mládeže Jablonecká, Liberec

ZŠ Česká Lípa , Moskevská

Eva Hajná - Mimoň

SONS Česká LÍPA

ALVALÍDA

ÚSP Hodkovice nad Mohelkou

MŠ Rokytnice nad Jizerou

Podještědské gymnásium

MŠ Semily

ZŠ Moskevská, CL

RL CL - Medková - Česká Lípa

SK Sluníčko - Jablonec nad Nisou

Speciální škola Jablonec n. N. , Liberecká ul.

ZŠ Huntířov

SOŠ pro TPM, OU a PrŠ Jablonecká , Liberec

Marie Lišková - Česká Lípa - nejstarší přihlášený

Roman Gašpár - slon

Alena Králová - Domov Důchodců na Blatech CL

Vojta Fiala - ÚSP Hradecká , CL

PhDr. Řimnáč - Jablonec nad Nisou - perokresba

Karel Šrubař - foto

Jan Váňa - foto, CL

ZUŠ Frýdlantská - Liberec

O MODRÉHO SLONA V LIBERECKÉ ZOO

(jiným pohledem . . .)

Centrum pro zdravotně postižené libereckého kraje vyhlásilo v rámci projektu „TVOŘÍME DUŠÍ…“ výtvarnou soutěž pro handicapované O CENU MODRÉHO SLONA. Výstavní prostory poskytla ZOO Liberec hned vedle výběhu skutečných slonů.

Výstavu navštívilo mnoho dětí i dospělých návštěvníků a přijela také výprava ze Semil z Domova důchodců se svými klienty. Přijeli ti pohyblivější, ale i pět vozíčkářů se těšilo z pátečního výletu. Shlédli se zájmem výstavu a potom se celé odpoledne procházeli zoologickou zahradou - obdivovali zvířata ve výbězích, vláček, občerstvení pod deštníky i nádhernou přírodu zoologické zahrady.

Klienti tohoto zařízení se zúčastnili i celokrajské prodejní výstavy, kterou pořádalo Centrum pro zdravotně postižené v Semilech ve dnech 24. -27. dubna 2006, kde byly nainstalovány výrobky zdravotně postižených z celého Libereckého kraje.

Děkujeme vedení Domova důchodců a jejich pečovatelkám, že své klienty doprovázejí na tyto akce, které zpestřují život domova i jejich obyvatel.

Bc. Anna KNOPOVÁ, vedoucí CZP Semily

„Dne 17. 6. 2006 jsme se zúčastnili akce „Tvoříme duší“ v liberecké ZOO. Proběhlo zde vyhodnocení soutěže o cenu „Modrého slona“. Chtěli bychom touto cestou poděkovat CZP LK za krásně prožitý den s velice dobře připraveným kulturním programem. Veliké díky patří všem, kteří se na této akci podíleli. Přálo nám i počasí a tak se den vyvedl ke spokojenosti všech.“

Za MO STP Doksy J. Hanzlíková

PLAVÁNÍ V BAZÉNU KONČÍ

Dnem 30. 6. 2006 skončilo pravidelné páteční cvičení a plavání v bazénu se Sportareálu v České Lípě. Pokračovat budeme opět v září. Přesné datum a místo Vám sdělíme na stránkách tohoto časopisu.

TIP NA DOVOLENOU

Budete-li mít v průběhu července a srpna cestu do Jičína, nezapomeňte se zastavit v místním Muzeu. Bude zde probíhat výstava z historie výroby papírenského zboží Papírny Zákupy(masky, klobouky čepice a další papírové zboží). Udělejte si pěkný výlet s dětmi nebo vnoučaty, určitě budete spokojeni.

PŘEJEME VŠEM NAŠIM ČTENÁŘŮM PŘÍJEMNOU DOVOLENOU


SDRUŽENÁČEK - informační měsíčník Centra pro zdravotně postižené Libereckého kraje. Č. 7/2006 - červenec 2006. Náklad 500 výtisků. Redakční rada. Eva KRUTSKÁ, PhDr. Zdenka ZAHRÁDKOVÁ, Jaroslav LEŠKO, Dana PISKOVÁ, Valentýna KUBÁČKOVÁ, Bc. Anna KNOPOVÁ. CZP Česká Lípa, Konopeova 812, tel. 487 853 481.


Vytvořeno 10.7.2006 10:59:44 | přečteno 3870x | lesk
 
 
 
 
load