>
>
21080636

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

8 / 2006

S_logo

Nabídka rekondičních pobytů, Odborné poradny CZP LK ve 2. pololetí 2006, Projekt "Tvoříme duší" pokračuje v září, Pravidelné rubriky: Z činnosti organizací ... a Informujeme, s mimořádnou přílohou: Tisková zpráva Obchodní akademie v České Lípě o realizaci projektu.

REKONDIČNÍ POBYTY

OV STP Česká Lípa Vás zve na rekondiční pobytovou akci pro osoby s tělesným postižením horních a dolních končetin a páteře, který se bude konat v termínu 18. - 25. září 2006 v hotelu Velký Simerink v Janově nad Nisou. Hotel se nachází v chráněné krajinné oblasti Jizerských hor na okraji obce v nadmořské výšce 650 m zhruba 5 km od Jablonce nad Nisou. Terén v okolí hotelu je mírně členitý, přesto vhodný k lehkým kondičním vycházkám. Okolí hotelu je protkáno množstvím značených turistických cest, které vás zavedou na nejkrásnější místa Jizerských hor.

Ubytování bude v 1. patře hotelu(těžce postižení mohou využít schodišťovou plošinu) ve 2 - 3 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Hotel je z větší části bezbariérový včetně přístupu. Stravování bude v přízemí hotelové restaurace, 3x denně s obsluhou.

Účastníkům rekondičního pobytu bude pro denní program k dispozici jídelna restaurace, klubovna, tělocvična, rehabilitace (masáže,vodoléčba), posilovna, stolní tenis, hřiště a další venkovní i hotelové prostory.

Odborný denní program rekondiční pobytové akce budou především tvořit rehabilitační cvičení ve skupinách, klasické masáže, vodoléčebné koupele, kondiční vycházky, tématické přednášky a další vhodně zaměřené aktivity.

Doprava do místa pobytové akce a zpět bude zajištěna hromadně autobusem s odjezdem 18. 9. 2006 z Nového Boru v 9,00 hod.(bus nádr.) ve směru a se zastávkami v České Lípě-9,15 hod.(CZP, Mimoni-9,30 hod.(bus nádr.), Stráži p.R.-9,45 hod.(bus nádr.) a Jablonnémv Podj.- 10,00 hod.(ul. Zdislavy). Odjezd z Janova n.N. bude 25. 9. 2006 po snídani zhruba v 9,00 hod.

Účastnický poplatek činí 1. 800,- Kč a účastník musí mít doporučení od lékaře. Přihlášky k dispozici u zástupců místních organizací TP v rámci Českolipska nebo v CZP Česká Lípa, Konopeova 812, tel. 487 853 481.

* * *

Místní organizace tělesně postižených v České Lípě Vás zve na rekondiční pobyt, který bude konat v rekreačním středisku Rudné doly Bílina ve Sloupu v Čechách ve dnech 14. - 21. října 2006. Rekondiční pobyt je určen jak členům MO TP tak i dalším zájemcům z řad občanů České Lípy i z okolí. Cena rekondičního pobytu pro členy MO TP, ZO a občanů Č. Lípy je 1. 400,- Kč, pro ostatní 1. 600,- Kč. Doprava po vlastní ose nebo autobusem ČSAD. Z autobusové zastávky ve Sloupu v Č. bude zajištěn odvoz. Přihlášky k dispozici na CZP Česká Lípa, Konopeova 812, tel. 487 853 481.

* * *

Základní organizace Svazu postižených civilizačními chorobami Česká Lípa pořádá pro své členy a další zájemce rekondiční pobyt ve dnech 15. - 22. září 2006 v rekreačním středisku Rudných dolů Bílina ve Sloupu v Č. Cena pobytu 1. 700,- Kč.


O D B O R N É P O R A D N Y

PORADNA PRO NESLYŠÍCÍ A NEDOSLÝCHAVÉ

CZP LIBEREC, CZP JABLONEC nad Nisou

4. září, 2. října, 6. listopadu, 4. prosince 2006.

O začátku poradny se informujte přímo v jednotlivých CZP - Liberec -485 104 04, CZP Jablonec nad Nisou - 483 356 218.

CZP Česká Lípa

11. září, 9. října, 13. listopadu, 11. prosince 2006. Začátek v 9, 00 hod.

CZP Semily

18. září, 16. října, 20. listopadu, 18. prosince 2006. O začátku poradny se informujte přímo v CZP Semily.

P R Á V N I C K Á P O R A D N A

CZP Liberec

Každou 1. středu v měsíci, tj. 6. září, 4. října, 1. listopadu, 6.prosince 2006.

Do poradny je třeba se předem objednat - tel. 485 104 044.

CZP Česká Lípa

Každé 1. pondělí v měsíci od 16,00 hod., tj. 4. září, 2. října, 6. listopadu, 4. prosince 2006.

Do poradny je nutno se předem objednat - tel. 487 853 481.


PROJEKT „TVOŘÍME DUŠÍ“

Další akce v rámci projektu „Tvoříme duší“ se uskuteční 23. září 2006 v Kulturním centru GOLF v Semilech.

Vedle výstavy prací umělců Semilska a dalších bude bohatý doprovodný kulturní program.

CZP LK se bude snažit o zajištění dopravy z oblasti Českolipska a Liberecka.


KLUB SEŠLOST

Další setkání členů klubu SEŠLOST se uskuteční 20. září 2006 od 14, 00 v prostorách CZP Česká Lípa.

Zveme srdečně všechny zájemce.


Z Č I N N O S T I O R G A N I Z A C Í

Krátká zpráva z Doks u Máchova jezera ...

„Chtěla bych krátce přiblížit činnost MO STP v Doksech. Máme 190 členů všech věkových kategorií. První pololetí tohoto roku jsme zasvětili „Projektu TVOŘÍME DUŠÍ“, kde jsme se zúčastnili akcí v Zákupech a v Liberci. Sportovní vyžití jsme uplatnili na 5. Krajských sportovních hrách se zdravotně handicapovanými v Doksech a umístili jsme se jako družstvo na 4. místě. Máme za sebou velikonoční zábavu a pololetí jsme uzavřeli grilováním kuřat. Přálo nám počasí a tak se akce vydařila ke spokojenosti všech. Nyní se připravujeme na akci do Semil, věřím, že se nám podaří ukázat schopnosti našich šikovných členů svými výrobky. Využíváme rekondicí, které jsou nám nabídnuty OV STP a MO TP v České Lípě, za což velice děkujeme. Rovněž jsou využity i nabídky zahraničních zájezdů. Přeji Vám všem krásné prožití vašich dovolených. „

Za MO STP Doksy Jana Hanzlíková

* * *

Sbíráme staré poštovní známky ...

Místní organizace č.3 Svazu tělesně postižených v Jablonci nad Nisou sbírá staré poštovní známky.Výsledek z jejich následného prodeje je určen na pomoc dětem v rozvojových zemích Afriky a slouží hlavně k zaplacení školného a školních pomůcek.Projekt je organizovaný Společností sv. Vincence z Pauly,a naše organizace se do něj zapojila v 2005. roce,kdy se nám podařilo sebrat 330000 starých známek.Ve sbíraní pokračujeme i nadále a uvítali bychom i malý příspěvek.

Známky sbíráme jakékoliv:staré a nové,české a cizí.Není třeba je z obálek odlepovat,stačí z obálky vystřihnout,abyste nepoškodili zoubky známek. Jejich další úpravu a následný prodej zajistí organizátor. Možná má někdo i starý album, o který už nemá nikdo zájem. Rádi ho přijmeme. Mimo to sbíráme rovněž pohlednice se známkami,nové i staré.

Za peníze z prodeje 100 známek možno koupit injekční stříkačku, z prodeje 200 známek- kilo sušeného mléka.Za peníze z prodeje 300 známek můžeme zaplatit oběd pro10 dětí ve školce.Za 400 známek zaplatíme školné a potřebné pomůcky pro vyučování jednoho žáka na celý rok.

Pokud by se chtěl někdo do sbíraní známek zapojit,ozvěte se nám na adresu: Svaz tělesně postižených,MO č.3,ul. Floriánové,8,Jablonec nad Nisou.Tel.: 483356218

Výbor MO č.3 STP v Jablonci nad Nisou

* * *

PODĚKOVÁNÍ ZA KRÁSNÝ DEN NA STŘELNICI ...

stř2, obrázek se otevře v novém okně
Dne 14. července strávilo 18 zdravotně handicapovaných a jejich rodinných příslušníků z České Lípy a Doks příjemný den na policejní střelnici SKP Česká Lípa v Břehyni. Díky iniciativě člena sportovní komise MěÚ Česká Lípa Pavla Soukupa, který celou akci projednal s náčelníkem Libereckého okresního oddělení policie ČR plukovníkem JUDr. Miroslavem Dvořákem jsme si mohli vyzkoušet střelbu z nejrůznějších zbraní. Do ruky se většině z nás poprvé dostaly např. brokovnice, jednoranná pistole, samopal vzor 58, samopal Škorpion, revolver, malorážková pistole, pistole vzor 75 ČZ a další. Vyzkoušet jsme si mohli i pant-ball. Naše poděkování patří nejen výše jmenovaným organizátorům akce, ale všem členům SKP, kteří se nám 14. 7. na střelnici věnovali. Nejen že nám vysvětlili a ukázali jak s jednotlivými zbraněmi zacházet, ale připravili pro nás opravdu domácí prostředí, ve kterém nechybělo ani pohoštění, včetně grilovaných klobás a domácích koláčů. Všem patří náš srdečný dík za to, že nám umožnili tento neobvyklý zážitek.
stř1, obrázek se otevře v novém okně

Za účastníky PhDr. Zdenka Zahrádková

* * *

B L A H O P Ř E J E M E ...

MO TP v České Lípě si dovoluje popřát svým členům, kteří v průběhu srpna - října oslaví svá životní jubilea. Přejeme jim zdraví, pohodu a spokojenost. Přání směřuje k pp. B. Fialové, E. Kostelecké, Z. Šerejchové, M. Hrtanové, D. Křovinové, K. Maškové, M. Středové a Ing. F. Suchému.


I N F O R M U J E M E

Den s handicapem v Českém Krumlově

Skupiny i jednotlivci se zdravotním postižením budou mít letos opět možnost navštívit 9. a 10. září významná turistická místa Českého Krumlova. Butou do např. státní hrad a zámek, Egon Schiele Art Centrum, International Art Studia - Galerie české kultury, regionální muzeum, Dům fotografie. Pamatováno je i na prohlídky města pro vozíčkáře, zrakově i sluchově postižené, můžete sjet Vltavu na raftu nebo si zajít na koncert The Wall - ojedinělé ztvárnění legendárního projektu The Vall skupiny Pink Floyd v české úpravě Filipa Benešovského a přátel v zahradách pivovaru Eggenberg. Koncertní hudebně-vizuální představení za účasti 28 muzikantů, smyčcového kvarteta a dětského sboru bude mít kvadrofonní zvuk a dvě nezávislé videoprojekce filmu The Wall v češtině i angličtině (www.cekrumlov.cz/thewall).

Chcete-li se v Krumlově zdržet více dní, je dobré si zajistit rezervaci ubytování i parkovacího místa pro vozidlo.

Bližší informace i přihlášku získáte na adrese:

Infocentrum, nám. Svornosti 2, 381 01 Český Krumlov, e-mail:

handicap@ckrumlov.cz, www.ckrumlov.cz/handicap

Tel.: 380 704 621-5, 380 704 614, 606 422 62 Fax: 380 704 619


SDRUŽENÁČEK - informační měsíčník Centra pro zdravotně postižené Libereckého kraje. Č. 8/2006 - srpen 2006. Náklad 500 výtisků. Redakční rada. Eva KRUTSKÁ, PhDr. Zdenka ZAHRÁDKOVÁ, Jaroslav LEŠKO, Dana PISKOVÁ, Valentýna KUBÁČKOVÁ, Bc. Anna KNOPOVÁ. CZP Česká Lípa, Konopeova 812, tel. 487 853 481.


Příloha - Tisková zpráva Obchodní akademie v České Lípě

Projekt Obchodní akademie Česká Lípa

"Vzdělávací, poradenské a relaxační centrum

pro zdravotně znevýhodněné osoby a jejich rodiny v Libereckém kraji".

26. a 27. června 2006 byl slavnostně zakončen první rok realizace projektu Obchodní akademie Česká Lípa - Vzdělávací, poradenské a relaxační centrum pro zdravotně znevýhodněné osoby a jejich rodiny v Libereckém kraji. Projekt, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky, má za cíl zvýšení kvality života a životní úrovně zdravotně znevýhodněných osob v Libereckém kraji. Jeho smyslem je poskytnout vzdělání nejen samotným zdravotně postiženým a jejich rodinám, ale i pracovníkům, kteří se zdravotně postiženými pracují či chtějí pracovat.

Hlavním partnerem při realizaci projektu je Centrum pro zdravotně postižené LK, dalšími Město Česká Lípa, Město Doksy, Úřad práce v České Lípě a VZP ČR, územní pracoviště Č. Lípa.

V rámci klíčových aktivit se uskutečnily kurzy v oblasti sociální integrace a kurzy vedoucí k získání kvalifikací. Konkrétně kurz osobní asistence, kurzy výuky znakové řeči (začátečníci a pokročilí), kurz pro zrakově postižené, soubor kurzů a přednášek pro rodiče zdravotně postižených dětí, i pro zařízení, která ZP navštěvují, soubor kurzů a přednášek pro zdravotně postižené - jak se uplatnit v normálním životě, kurzy anglického jazyka (začátečníci a pokročilí), kurzy německého jazyka (začátečníci a pokročilí) a kurzy výpočetní techniky (začátečníci a pokročilí).

Účastníci kurzů převzali osvědčení o úspěšném absolvování. Ta byla vydána na základě zvládnutí závěrečných testů, zadaných prací nebo pohovorů. Kurzy prošlo celkem 174 osob z nichž úspěšně ukončilo 152 osob. V příštím školním roce se kurzy uskuteční v tom samém rozsahu, začínat budou v říjnu.

PhDr. Martin Kabrna, organizátor projektu

Foto: Slečna Pavlína Hálová u závěrečné zkoušky kurzu znakové řeči přesvědčuje o svých dovednostech ve znakování lektory pana Macháčka a paní Puflerovou.

Vytvořeno 16.8.2006 11:28:27 - aktualizováno 7.9.2006 11:28:20 | přečteno 3938x | lesk
 
 
 
 
load