>
>
21073976

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Navigace

TVOŘÍME DUŠÍ . . .

2008

Vyhledávání

O projektu Tvoříme duší ... 2006

Projekt je zložen z dílčích kulturních záměrů, ve kterých se sdružení Artefaktum. cz a Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje společně s partnery zaměřilo na následující oblasti kulturních a spoločenských aktivit...

2006


 1. Pořádání výstav a vernisáží handicapovaných výtvarníků.
 2. Objevovat v této oblasti nové, neznámé výtvarníky a pomáhat jim při jejich prezentaci.
 3. Připravovat komponované výstavy a setkání s ostatními výtvarníky a umělci.
 4. Pracovat s handicapovanými dětmi (ve spolupráci s partnerskými institucemi, zajišťovat setkání, kulturní akce,…).
 5. Vydavatelská činnost - vytváření obrazových a textových dokumentů, které se stanou základními podklady pro vytváření různých publikací, katalogů, pohlednic, kalendářů atd.
 6. Spolupráce s podobně zaměřenými organizacemi v zahraničí.
 7. Pořádání různých akcí a setkání umělců, kteří svojí tvorbou a činností jsou ochotni v různých podobách pomáhat handicapovaným výtvarníkům a umělcům.
 8. „Slovem a písmem“ - literární tvorba handicapovaných (články, básně, fejetony, krátké povídky - zveřejňování v časopise Sdruženáček, regionálním tisku, portálu pro zdravotně postižené včetně literárních soutěží na téma „Jak jsem překonal svůj handicap“.
 9. „V hledáčku fotoaparátu“ (pohled na svět kolem nás prostřednictvím fotoreportáží handicapovaných - včetně soutěží a prezentace na portálu pro zdravotně postižené)
 10. Amatérské divadlo a handicapovaní (spolupráce s Divadelním klubem mladých při OA v České Lípě a s Divadelním klubem Jirásek v České Lípě)
 11. „Duševní impulzy“ - soubory přednášek s tématickým zaměřením na duševní rozvoj osobnosti, techniky duševního rozvoje a vyrovnání se s jakýmkoliv handicapem.
 12. „Tvoříme z hlíny“ - možnost spolupráce s keramickou dílnou Jany Glaserové.


Další ročník již známého projektu Tvoříme duší se v roce 2006 zaměří na tyto kulturně - společenské aktivity:

1. uspořádání 4 prezentačních setkání handicapovaných tvůrců se zajímavou tvorbou, která ve spojitosti s ostatními umělci vytváří ojedinělé projekty. Tato setkání komponovat do zajímavých míst v našem kraji. Projekty otevřít i pro mimoregionální účastníky. Tato oblastní setkání budou nadále vytvářet prostor pro dílčí oblastní projekty a vytvářet nové kulturní a společenské tradice.

Harmonogram akcí:

 • 22. - 23. duben 2006 - Zákupy
 • červen 2006 - Liberec
 • září 2006 - semily
 • prosinec 2006 - Jablonec nad Nisou

Hlavním cílem dílčích setkání je představit co nejširší spektrum tvorby v dané oblasti a prezentovat ji ve spojitosti s ostatními partnery, kteří se do setkání mohou zapojit.

2. Ve spolupráci s Libereckou ZOO uskutečnit I. ročník "Letního setkání v ZOO". Tato setkání se stanou tradicí společenského setkávaní handicapovaných dětí a jejich kamarádů. Setkání bude přehlídkou různých aktivit /fotografie, literární tvorba, divadlo a další/.

3. Uskutečnit 4 setkání "Duševní impulzy" zaměřené na duševní rozvoj osobnosti, techniky duševního rozvoje a Vyrovnání se s jakýmkoliv handicapem. Akce situovat do významných center regionů.


Vytvořeno 21.12.2005 21:33:12 - aktualizováno 11.1.2006 13:04:49 | přečteno 3530x | lesk
 
 
 
 
load