>
>
19906272

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Navigace

TVOŘÍME DUŠÍ . . .

2008

Vyhledávání

1. prezentační setkání českolipského regionu

První ročník setkání handicapovaných umělců tohoto regionu se uskutečnil ve dnech 22. - 23. dubna 2006 na Státním zámku v Zákupech. Setkání se zúčastnila řada významných osobností našeho kraje, které tímto podpořily hlavní cíl projektu - VYTVOŘIT NOVOU KULTURNÍ TRADICI.

Přítomen byl hejtman Libereckého kraje Petr Skokan, starostka města Zákup Miloslava Hudáková, starostka města Česká Lípa Hana Moudrá, ředitel národ. památkového ústavu odboru LK PhDr. Miloš Kadlec a řada dalších zástupců různých společenských aktivit, včetně partnerů a sponzorů, kteří celou akci pomohli uskutečnit.

Zastoupení oboru handicapovaných umělců: malba v pěti kategoriích, fotografie, výšivka, řezbářství, keramika, literární tvorba, herectví, kombinovaná technika. Byla zastoupena tvorba jednotlivců ale i kolektivů. Nejstarším výtvarníkem se stala Marie Lišková 90 let a nejmladšímu vystavovateli bylo 14 let.

Svoji tvorbu prezentovalo 5 dílen z regionu. V důsledku pomoci těmto dílnám, se staly součástí výstav prodejní stánky s některými výrobky zdravotně handicapovaných výtvarníků.

Statistika setkání handicapovaných umělců: 23 výtvarníků, 74 vystavených děl, 5 výstavních souborů.

Statistika souhrnných /kolektivních/ prezentací:

do programu a ostatních aktivit setkání se zapojilo: 9 výtvarníků, 3 recitátoři, 2 divadelní soubory, 3 hudebníci, 17 tanečníků.

Čestným členem, ale i aktivním účastníkem se stal redaktor Českého rozhlasu Praha, publicista, básník a spisovatel PhDr. František Novotný.

V celkovém hodnocení lze konstatovat, že prezentačního setkání Českolipského regionu se zúčastnilo 32 výtvarníků, 3 hudebníci, 17 tanečníků a 22 literárně dramatických reprezentantů.

Výstava prezentovala více než 100 výtvarných děl, proběhla 2 divadelní představení, 2 hudební vystoupení, 1 taneční vystoupení a 3 recitační vystoupení.

Jednotlivé výstavy, vystoupení a setkání za krásného počasí, v nádherném prostředí zámku navštívilo více, jak 500 diváku.

Pět zúčastněných výtvarníků věnovalo jedno svoje dílo ve prospěch dalších ročníku projektu „TVOŘÍME DUŠÍ…“.

Dvoudenní kulturní setkání se stalo důstojnou společnou prezentací umělců se zdravotním handicapem, ale i ostatních výtvarníků a dramatických tvůrců, kteří tento projekt podpořili svojí účastí. Tito tvůrci společně s handicapovanými kolegy vytvořili během setkání, řadu zajímavých komponovaných prezentací a podpořili tím hlavní motto setkání: „Bez bariér v duši i v živote“.

Vytvořeno 23.1.2007 22:36:39 | přečteno 1781x | lesk
 
 
 
 
load