>
>
21070658

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Navigace

TVOŘÍME DUŠÍ . . .

2008

Vyhledávání

I. ročník soutěže o CENU MODRÉHO SLONA

Ve dnech 12. - 17. 6. 2006 proběhlo v ZOO Liberec v rámci projektu „Tvoříme duší…“, „1. letní setkání v ZOO“. Poslední den setkání proběhlo vyhlášení výsledků 1. ročníku soutěže o Cenu modrého slona.

Zastoupení uměleckých oboru přihlášených v roce 2006: malba v šesti kategoriích, fotografie, mozaika, výšivka, řezbářství, keramika, sochařství, tapiserie, textilní tvorba, divadelní tvorba, literární tvorba, hudební tvorba, taneční tvorba, kombinovaná technika a aranž. Do 15 uměleckých oborů se zapojilo celkem 237 účastníků. Důležitým prvkem celé soutěže se stalo aktivní zapojení 32 škol a ústavů, které se aktivně podílejí na výchově převážně handicapovaných dětí a dospělých.

Statistika soutěže:

- do soutěže o výtvarné dílo v různých uměleckých oborech bylo přihlášeno 631 výtvarných děl

- na závěrečnou přehlídku, která proběhla ve výstavním pavilónu Liberecké ZOO ve dnech 12. - 17.6. 2006 bylo vybráno odbornou porotou 311 výtvarných děl

- do soutěže ostatních uměleckých oboru / tanec, hudba, divadlo atd. /se přihlásilo 22 souborů, z nichž odborná porota vybrala 6 souborů na závěrečnou přehlídku, která se uskutečnila 17.6. během celého dne na letní scéně Liberecké ZOO.

V průběhu týdenní přehlídky odborná porota vybrala a udělila :

- 10 hlavních Cen modrého slona ve vyhlášených kategoriích

- 25 Čestných uznání za vytvořená díla a umělecká vystoupení

Realizační tým projektu se rozhodl pro vytvoření zvláštní Ceny modrého slona, která bude každým rokem udělována osobnosti, jenž svojí činností významně naplňuje hlavní myšlenku projektu „Tvoříme duší…“ - " Bez bariér v duši i v živote ". V roce 2006 byla cena udělena ak. soch. Ivanu Kolmanovi, za jeho dlouholetou činnost v oblasti spolupráce s handicapovanými spoluobčany.

V celkovém hodnocení lze konstatovat, že se vyhlášení prvního ročníku Ceny modrého slona a závěrečného setkání zúčastnilo přes 2000 návštěvníků, což je velkým příslibem pro další ročník této soutěže.

Realizační tým soutěže o Cenu modrého slona na svém zasedání rozhodl, že i další ročník proběhne s patronací Liberecké ZOO, jejíž ojedinělé prostředí a vedení této zahrady vytvořilo pro soutěžící a návštěvníky velmi vřelé prostředí.

Vytvořeno 23.1.2007 22:41:24 | přečteno 1784x | lesk
 
 
 
 
load