>
>
21080636

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Navigace

TVOŘÍME DUŠÍ . . .

2008

Vyhledávání

Malá záhradní slavnost

V rámci III. ročníku projektu „TVOŘÍME DUŠÍ…“ se dne 3. června 2006 uskutečnilo v interiérech a exteriérech Centra pro zdravotně postižené v Liberci, Zahradní 415/10 - 2. prezentační setkání Libereckého regionu.

Setkání bylo koncipováno jako Malá zahradní slavnost, která přirozenou formou využila příjemnou atmosféru zahrady tohoto krajského centra. Setkání se zúčastnila řada zajímavých hostů, kteří tímto podpořili hlavní cíl projektu - VYTVOŘIT NOVOU KULTURNÍ TRADICI.

Celodenní akce vytvořila zajímavý prostor pro komponovaný kulturní program, ve kterém došlo k nenásilnému propojení různých uměleckých aktivit a jejich společnému prezentování návštěvníkům setkání.

Vytvořený kulturní program se stal nejen důstojnou společnou prezentací umělců se zdravotním handicapem, ale i ostatních tvůrců, kteří se do tohoto projektu zapojili. Tito tvůrci společně s handicapovanými kolegy podpořili hlavní motto setkání: " Bez bariér v duši i v životě ".

Zahradní slavnost se uskutečnila za příznivého počasí a k příjemnosti celé atmosféry přispěly i dva prodejní stánky, ve kterých si návštěvníci mohli zakoupit různé výrobky chráněných dílen z našeho regionu.

Statistika kulturního setkání umělců: 3 hudební soubory, 1 divadelní soubor, 2 taneční soubory, 1 umělecké sólové vystoupení.

V celkovém hodnocení lze konstatovat, že prezentačního setkání Libereckého regionu se zúčastnilo 11 hudebníků, 27 tanečníků, 12 literární dramatických reprezentantů a 1 artista. V kulturním programu vystoupilo celkem 51 účastníků (z toho 2/3 dětí a dospívající mládeže).Součástí kulturního programu byla i výstavní expozice, která návštěvníky seznámila s dalšími společnými kulturními projekty realizovanými Sdružením ARTEFAKTUM. CZ a Centrem prozdravotně postižené Libereckého kraje.

Zahradní slavnost s jejím kulturním programem navštívilo během celého dne přes 250 hostů a návštěvníků.

Akce měla kladný ohlas a započala novou tradici společenských setkání v prostorách Centra pro zdravotně postižené Libereckého kraje.

Vytvořeno 23.1.2007 22:39:24 | přečteno 1652x | lesk
 
 
 
 
load