>
>
19106372

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Navigace

TVOŘÍME DUŠÍ . . .

2008

Vyhledávání

Semilské impulzy 2006

Semily 2006

V rámci III. ročníku projektu „TVORÍME DUŠÍ…“ se dne 23. září 2006 uskutečnilo v interiérech Kulturního centra Golf v Semilech 3. prezentační setkání nazvané SEMILSKÉ IMPULZY, které byly tvořeny : A. Prezentací semilského regionu B. Prezentací všech aktivit, které se konaly v průběhu roku 2006 v rámci projektu Tvoříme duší 2006.

Oba celky byly propojeny v jednodenní kulturní přehlídku, která se skládala:

1. z výstavy výtvarných prací a děl umělců

2. z kulturního programu skupin a souboru.

Do kulturního setkání Semilské impulzy se zapojila rada významných osobností nejenom semilského regionu. Převážná část podpořila tuto akci osobní účastí a pomohla vytvořit novou kulturní tradici pro město Semily a jeho region.

1.Výstava se uskutečnila se v prostorách foyér Kulturního centra Golf a tvořilo ji : 207 uměleckých děl a pracía 5 kompozičních souborů

Statistika výstavy :

účast 38 výtvarníků a umělců

zastoupené obory : malba, grafika, fotografie, keramika, řezbářství, sochařství a ostatní tvorba

Výstava byla zahájena slavnostní vernisáží a příjemným doplňkem celodenní výstavy byla malířská výtvarná dílna pro děti, ve které se v průběhu celého dne vytvářela zajímavá dílka, z nichž některá budou použita pro výzdobu interiéru sociálních zařízení semilského regionu.

Tito tvůrci společně s handicapovanými kolegy podpořili hlavní motto setkání: " Bez bariér v duši i v živote ".

2. Kulturní program

Po celý den probíhal na velké scéně centra kulturní program složený z vystoupení představitelů semilského regionu a oceněných souboru a skupin v soutěži Modrý slon.

Statistika kulturního setkání umělců - 1 hudební soubor, 1 pěvecký sbor, 1 divadelní soubor, 3 taneční soubory, 10 uměleckých sólových vystoupení.

V kulturním programu vystoupilo celkem 80 účastníků. Vhodným doplňkem celého kulturního setkání byla i zdařilá propagační a prodejní akce 15 chráněných dílen.

V celkovém hodnocení lze konstatovat, že prezentačního setkání Semilského regionu se zúčastnilo 38 výtvarných umělců , 13 hudebníků, 38 tanečníků, 17 divadelních herců, 12 pěvců.

Semilské impulzy s jejích kulturním programem navštívilo během celého dne přes 600 hostů a návštěvníků.

Akce měla kladný ohlas a započala novou tradici společenských setkání v prostorách KULTURNÍHO CENTRA GOLF SEMILY.

Čestnými hosty setkání se stali MUDr. Hana Králíčková, místostarosta MÚ Semily Vladimír Šimek a ředitelka Domova důchodců Helena Housová.
Vytvořeno 6.12.2006 10:44:08 | přečteno 1816x | lesk
 
 
 
 
load