>
>
21080636

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Navigace

CENA MODRÝ SLON

Vyhledávání

Rekapitulace II. ročníku celostátní soutěže o Cenu Modrého slona

Modrý slon . .

Soutěž o Cenu modrého slona 2007 navázala na úspěšný již 4. ročník projektu Sdružení ARTEFAKTUM.CZ a Centra pro zdravotně postižené Libereckého kraje „Tvoříme duší...“, jehož se stala významnou součástí. Projekt se pomocí partnerů zaměřuje na pomoc zajímavým a začínajícím umělcům se zdravotním handicapem.

Hlavním cílem je nejen pomoci při prezentaci těchto výtvarníků, ale hlavně jejich díla spojovat s uměleckou činností běžných kulturních akcí. Tímto spojením vznikají hodnotné akce, jejichž nosnou myšlenkou je propojení umění s citlivostí duše.

Významným krokem pro tento mimoregionální projekt se stala podpora řady významných osobností kulturního a společenského dění nejen z Libereckého kraje.

Vyvrcholení druhého ročníku vyhlášené celostátní soutěže o Cenu modrého slona se uskutečnilo ve dnech 12. - 17. 6. 2007 v Liberecké zoologické zahradě.

Celý tento ročník byl kladně poznamenán neobvyklým zájmem o tuto soutěž. A to, jak ze strany soutěžících, tak i veřejnosti.

Zastoupení uměleckých oborů, přihlášených v r. 2007

- malba v šesti kategoriích - textilní tvorba

- fotografie - výtvarné zpracování skla

- mozaika - divadelní tvorba

- výšivka - literární tvorba

- keramika - hudební tvorba

- kombinovaná technika - taneční tvorba

Do 17 uměleckých oborů se zapojilo celkem:

- 124 jednotlivců

- 28 tvůrčích kolektivů

- 22 ústavů soc.péče

- 7 ZŠ

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Statistika soutěže:

- do výtvarné soutěže v různých uměleckých oborech bylo přihlášeno 1183 výtvarných děl

- pro závěrečnou přehlídku, která proběhla ve výstavním pavilónu Liberecké ZOO ve dnech 12. -17. 6. 2007 bylo vybráno odbornou porotou 591 výtvarných děl

- závěrečné přehlídky oceněných skupin a jednotlivců v kulturních kategoriích se dne 16. 6. 2007 zúčastnilo 61 účinkujících všech věkových kategorií.

V průběhu týdenní přehlídky odborná porota vybrala a udělila:

- 14 hlavních Cen modrého slona ve vyhlášených kategoriích

- 42 Čestných uznání za vytvořená díla a umělecká vystoupení

Mimořádnou cenu v kategorii osobnost projektu Tvoříme duší 2007 obdržela ředitelka CZP Libereckého kraje Eva Krutská, za naplňování cílů tohoto projektu.

V celkovém hodnocení lze konstatovat, že se několikadenní přehlídky II. Ročníku soutěže o Cenu modrého slona zúčastnilo přes 4000 návštěvníků nejen z Libereckého kraje.

Velkým příslibem pro realizaci dalšího III. Ročníku jsou inspirující a pochvalné zápisy v kronice a již podávané přihlášky zájemců.

(H. Latislavová, Sdružení Artefaktum.CZ)

Vytvořeno 8.10.2007 20:39:09 | přečteno 2067x | lesk
 
 
 
 
load