>
>
19983828

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Navigace

CENA MODRÝ SLON

Vyhledávání

Průvodní slovo k vyhlášení Ceny Modrého slona 2008

Přes veliký pokrok ve vnímání osob se zdravotním postižením existuje celá řada bariér, které bude muset naše společnost v budoucnu překonat. Projekt Centra pro zdravotně postižené Libereckého kraje a Sdružení Artefaktum.cz „Tvoříme duší…“ je zaměřen na odstraňování těchto bariér. Díky veřejné podpoře mnoha významných osobností našeho společenského života a nadšení všech zúčastněných se projekt stal kulturně-společenskou tradicí, která hýbe myšlením lidí. Tímto chci poděkovat všem, kteří projekt v minulosti podpořili. I III. ročník celostátní soutěže o Cenu Modrého slona 2008, kterou dnes vyhlašujeme, zůstane v mých očích navždy spojen s myšlenkou, že bariéry v životě jsou odrazem bariér v našem myšlení. Proto motto „Bez bariér v duši i v životě“ zůstává hlavním mottem celého projektu „Tvoříme duší…“ i nadále.

V letošním roce bude projekt obohacen o nové aktivity. Soutěž „V hledáčku fotoaparátu“ - pohled na svět kolem nás očima osob se zdravotním postižením bude vyhlášena v únoru. Současně začnou soubory přednášek s tematickým zaměřením na duševní rozvoj osobnosti, techniky duševního rozvoje a vyrovnání se s jakýmkoliv handicapem, které ponesou název „Duševní impulzy“.

III. ročník celostátní soutěže o Cenu Modrého slona 2008 je tímto otevřen. Věřím, že překoná naše očekávání a mnoho z Vás se soutěže zúčastní. Je vyhlášeno 10 uměleckých kategorií. Podrobnosti jsou uvedeny v přílohách e-mailu.

Současně se obracím na všechny s prosbou o podporu soutěže i celého projektu „Tvoříme duší…“. Pokud můžete projekt jakýmkoliv způsobem podpořit, ať už mediálně, rozesláním e-mailu, informováním o něm, finančně nebo jakýmkoliv jiným způsobem, prosím učiňte tak. Bez vaší pomoci se neobejdeme. Projekt vytváří mimořádnou možnost pro všechny partnery, kteří se chtějí aktivně zapojit do budování nových kulturních tradic.

V úctě a s radostí, že jsem se na chvíli s Vámi setkal

Jaroslav Leško

Vytvořeno 4.2.2008 21:44:13 | přečteno 2017x | lesk
 
 
 
 
load