>
>
19983828

Napsali o nás ...

Natočili o nás - Tvoříme duší Pomoc seniorům a zdravotně postiženým Vstup do světa zdravotně postižených může i dávat... Osobních bankrotů v regionu rapidně přibývá Sociální automobil vloni přepravil přes 4 tisíce imobilních lidí Konto Bariéry - Komu auta pomohou OBRAZEM: Atrium zámku patřilo umění Bezplatně poradí rodinám V Boru pomohou mladým rodinám Dojet s vozíkem na úřad či k lékaři? Bez auta nemožné Do kachliček přesunuli obsah třináctých komnat Rozvíjejí pomoc pro postižené i do okolních obcí OBRAZEM: Setkání na zámku dokázalo, že umění nezná bariéry Veřejnost poznala zákulisí sociální péče Při společném tvoření zapomenou na problémy Centrum pomáhá lidem po celém Českolipsku Modrý slon na stránkách ZOO Liberec Nový Bor: Osobní asistenti jsou žádaní V chráněných bytech žijí klientky svůj vlastní život Mají problém sehnat práci Pracovník ze Semil pomůže zdravotně postiženým v Brodě Centrum pomáhá potřebným Uskutečnily se další krajské sportovní hry Osobní asistentky pomáhají s návratem zpět do života Euronisa předala výtěžek sbírky Pozvedněte slabé! Handicapovaní vystavují svá díla Zdravotně postižení se sejdou na zámku Centrum zavádí další služby Paliativní péče prozatím s úspěchem funguje Nová šance práce pro zdravotně postižené Centrum pomůže se studiem i uplatněním Centrum pro postižené přichází s novinkou Centrum pro postižené nabízí nové aktivity Bude škola bezbariérová ? Kraj již rozdělil dotace seniorům a postiženým Tísňové volání je také pro seniory Bez pomoci zdravotně postižení nezůstanou Senioři se naučí práci s počítačem Projekt Lokalizace přichází do Semil Mítink na podporu ústavní stížnosti nebyl nadarmo Zdravotním postižením nebo vyšším věkem život nekončí Na asistenty pro postižené děti není dostatek peněz Ministr Škromach slibuje dřív zákon o sociálních službách Chybějí asistenti pro vozíčkáře Výstava předvádí, že postižením život nekončí Postižení lidé nemají na asistenty Září přinese nové služby seniorům

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Bez pomoci zdravotně postižení nezůstanou

Českolipský deník, 1.2.2005, str. 15

Českolipsko - Projekt tísňového volání zdravotně postižených nabízí jedinečnou možnost přivolání pomoci. Lidé se zdravotním handicapem se mohou připojit do mobilní telefonní sítě.
"Využití této služby doporučujeme všem zdravotně postiženým, zvláště pak těm, kteří nemají nárok na slevu od Telecomu. Ti totiž potřebují pomoc nejvíce. Jde o kardiaky, diabetiky, astmatiky, ale službu mohou využít i senioři či děti," říká ředitelka CZP LK Eva Krutská. "K telefonu se dá připojit hands free sada, takže i lidé se špatným sluchem budou moci bez problémů telefonovat."
Pořízení telefonu bude stát necelých tisíc korun. Smlouvu je nutné podepsat na dva roky s měsíčním paušálem 250 Kč. Poplatek zahrnuje 40 volných minut a 30 SMS zdarma.
"Postižení budou mít v telefonu naprogramován hovor pro případ tísně, který uskuteční zmáčknutím jednoho tlačítka. Dovolají se na vedoucího centra, který jim pomůže zavolat lékaře, hasiče či policii podle toho, co budou potřebovat," dodává Eva Krutská.
(eva)

Vytvořeno 30.8.2005 10:14:46 | přečteno 2825x | lesk
 
 
 
 
load