>
>
19925270

Napsali o nás ...

Natočili o nás - Tvoříme duší Pomoc seniorům a zdravotně postiženým Vstup do světa zdravotně postižených může i dávat... Osobních bankrotů v regionu rapidně přibývá Sociální automobil vloni přepravil přes 4 tisíce imobilních lidí Konto Bariéry - Komu auta pomohou OBRAZEM: Atrium zámku patřilo umění Bezplatně poradí rodinám V Boru pomohou mladým rodinám Dojet s vozíkem na úřad či k lékaři? Bez auta nemožné Do kachliček přesunuli obsah třináctých komnat Rozvíjejí pomoc pro postižené i do okolních obcí OBRAZEM: Setkání na zámku dokázalo, že umění nezná bariéry Veřejnost poznala zákulisí sociální péče Při společném tvoření zapomenou na problémy Centrum pomáhá lidem po celém Českolipsku Modrý slon na stránkách ZOO Liberec Nový Bor: Osobní asistenti jsou žádaní V chráněných bytech žijí klientky svůj vlastní život Mají problém sehnat práci Pracovník ze Semil pomůže zdravotně postiženým v Brodě Centrum pomáhá potřebným Uskutečnily se další krajské sportovní hry Osobní asistentky pomáhají s návratem zpět do života Euronisa předala výtěžek sbírky Pozvedněte slabé! Handicapovaní vystavují svá díla Zdravotně postižení se sejdou na zámku Centrum zavádí další služby Paliativní péče prozatím s úspěchem funguje Nová šance práce pro zdravotně postižené Centrum pomůže se studiem i uplatněním Centrum pro postižené přichází s novinkou Centrum pro postižené nabízí nové aktivity Bude škola bezbariérová ? Kraj již rozdělil dotace seniorům a postiženým Tísňové volání je také pro seniory Bez pomoci zdravotně postižení nezůstanou Senioři se naučí práci s počítačem Projekt Lokalizace přichází do Semil Mítink na podporu ústavní stížnosti nebyl nadarmo Zdravotním postižením nebo vyšším věkem život nekončí Na asistenty pro postižené děti není dostatek peněz Ministr Škromach slibuje dřív zákon o sociálních službách Chybějí asistenti pro vozíčkáře Výstava předvádí, že postižením život nekončí Postižení lidé nemají na asistenty Září přinese nové služby seniorům

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Bezplatně poradí rodinám

Nový Bor –Bezplatné právní poradenství pro rodiny s dětmi, které žijí na Novoborsku, začne 9. února poskytovat v Novém Boru Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje.

Služba pro rodiny, které se dostaly do potíží, na Novoborsku dlouho scházela. „Služba je určená především rodinám s dětmi (maximálně do šestadvaceti let), jež se dlouhodobě nacházejí v tak obtížné životní situaci, že ji rodiče nedokáží bez pomoci překonat,“ uvedl Milan Reichert, vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

Důvodů, proč se tyto rodiny dostávají do svízelné situace, bývá celá řada. Od materiálních a ekonomických životních podmínek (dluhy, ohrožení ztrátou majetku, bydlení atd.), přes odlišný životní styl, nevhodnou rodinnou výchovu až po chybějící rodinné zázemí způsobené například neúplnou rodinou či rodinou se zdravotně postiženým dítětem.

„Potřebu bezplatné právní poradny pociťujeme již delší čas. Vidíme to při jednání s občany na našem odboru a potvrzují nám to i sociální pracovníci v terénu. Proto se také bezplatné právní poradenství pro veřejnost objevilo před dvěma lety v komunitním plánování sociálních služeb,“ zdůvodnil Milan Reichert.

„Očekáváme, že díky bezplatnému právnímu poradenství dokáže cílová skupina alespoň částečně své potíže řešit,“ dodal vedoucí odboru. Právní poradna bude rodinám k dispozici jednou za dva týdny, ve středu od 15 do 17 hodin. Zájemci ji najdou v budově novoborského Domu s pečovatelkou službou, v ulici Svatopluka Čecha.

Centrum pro postižené Libereckého kraje zřizuje bezplatné právní poradenství v rámci sociální služby Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi na Českolipsku a Novoborsku, a to z projektu Libereckého kraje služby sociální prevence v Libereckém kraji.

Zdroj: Českolipský deník, 3.2.2011

Celý článek také k přečtení zde

Vytvořeno 7.6.2011 17:48:15 | přečteno 2660x | lesk
 
 
 
 
load