>
>
19924816

Napsali o nás ...

Natočili o nás - Tvoříme duší Pomoc seniorům a zdravotně postiženým Vstup do světa zdravotně postižených může i dávat... Osobních bankrotů v regionu rapidně přibývá Sociální automobil vloni přepravil přes 4 tisíce imobilních lidí Konto Bariéry - Komu auta pomohou OBRAZEM: Atrium zámku patřilo umění Bezplatně poradí rodinám V Boru pomohou mladým rodinám Dojet s vozíkem na úřad či k lékaři? Bez auta nemožné Do kachliček přesunuli obsah třináctých komnat Rozvíjejí pomoc pro postižené i do okolních obcí OBRAZEM: Setkání na zámku dokázalo, že umění nezná bariéry Veřejnost poznala zákulisí sociální péče Při společném tvoření zapomenou na problémy Centrum pomáhá lidem po celém Českolipsku Modrý slon na stránkách ZOO Liberec Nový Bor: Osobní asistenti jsou žádaní V chráněných bytech žijí klientky svůj vlastní život Mají problém sehnat práci Pracovník ze Semil pomůže zdravotně postiženým v Brodě Centrum pomáhá potřebným Uskutečnily se další krajské sportovní hry Osobní asistentky pomáhají s návratem zpět do života Euronisa předala výtěžek sbírky Pozvedněte slabé! Handicapovaní vystavují svá díla Zdravotně postižení se sejdou na zámku Centrum zavádí další služby Paliativní péče prozatím s úspěchem funguje Nová šance práce pro zdravotně postižené Centrum pomůže se studiem i uplatněním Centrum pro postižené přichází s novinkou Centrum pro postižené nabízí nové aktivity Bude škola bezbariérová ? Kraj již rozdělil dotace seniorům a postiženým Tísňové volání je také pro seniory Bez pomoci zdravotně postižení nezůstanou Senioři se naučí práci s počítačem Projekt Lokalizace přichází do Semil Mítink na podporu ústavní stížnosti nebyl nadarmo Zdravotním postižením nebo vyšším věkem život nekončí Na asistenty pro postižené děti není dostatek peněz Ministr Škromach slibuje dřív zákon o sociálních službách Chybějí asistenti pro vozíčkáře Výstava předvádí, že postižením život nekončí Postižení lidé nemají na asistenty Září přinese nové služby seniorům

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Bude škola bezbariérová ?

Českolipský deník, 24.3.2005, str.13

Česká Lípa - Projekt vzdělávacího, poradenského a relaxačního centra pro zdravotně znevýhodněné a jejich rodiny připravuje Obchodní akademie Česká Lípa společně s Centrem pro zdravotně postižené Libereckého kraje, městy Česká Lípa a Doksy, úřadem práce a VZP. Obchodní akademie tento záměr předložila do Společného regionálního operačního programu.
"V rámci projektu bude zřízen bezbariérový přístup do školy, pořízena plošina pro imobilní občany, vybudován výtah, multimediální posluchárna pro 90 studentů s didaktickou a projekční technikou a indukční smyčkou pro nedoslýchavé, zřízeny učebny informačních technologií a relaxační centrum," popsala tisková mluvčí českolipské radnice Kateřina Plecháčová.
Projekt si klade za cíl vytvořit vzdělávací centrum pro zdravotně znevýhodněné i jejich rodiny. "Kurzy budou zaměřené na začlenění handicapovaných do normálního života a budou jim pomáhat lépe se uplatnit na trhu práce," shrnul hlavní smysl centra ředitel obchodní akademie Rostislav Lád.
V České Lípě chybí odborná škola s bezbariérovým přístupem, kde by se mohli postižení vzdělávat.
Pokud projekt získá finanční podporu Evropské unie, obchodní akademie bude přístupná imobilním občanům. Aby mohla sloužit, musí budova projít řadou stavebních úprav.
Zajímalo nás, co by se v kurzech vyučovalo a zda budou muset handicapovaní za vzdělávání platit.
"V plánu máme například výuku Braillova slepeckého písma, znakové řeči, přípravu osobních asistentů, kurzy pro lidi, kteří pracují se zdravotně postiženými i pro jejich rodinné příslušníky. Na programu budou také počítačové kurzy a možnost studia cizích jazyků," upřesnil Rostislav Lád.
To, zda budou zdravotně postižení za vzdělávání platit, závisí na úspěchu dalších programů. Jestliže se podaří získat finanční podporu, handicapovaní by nic neplatili.
Součástí projektu je také relaxační centrum.
"Žáků se zdravotními problémy máme asi stovku, a proto jsme zavedli předmět zdravotní tělesná výchova. Relaxační centrum by bylo využité nejen během kurzů, ale také v průběhu vyučování," doplnil Rostislav Lád.
Ředitelka OP Všeobecné zdravotní pojišťovny Zuzana Dvořáková prozradila, že vítají možnost pomoci právě handicapovaným.
"Podporujeme všechny skupiny našich pojištěnců a jsme rádi, že můžeme být nápomocni při zvýšení šancí handicapovaných začlenit se do normálního života," zhodnotila Zuzana Dvořáková.
Náklady na projekt se odhadují na 8,5 milionu korun, přičemž se nepředpokládá finanční spoluúčast partnerů. Realizace je rozložena do dvou let. Vzdělávací centrum mají využívat lidé z celého Libereckého kraje. (Eva Vlastníková)

Vytvořeno 30.8.2005 10:14:46 | přečteno 3013x | lesk
 
 
 
 
load