>
>
19925797

Napsali o nás ...

Natočili o nás - Tvoříme duší Pomoc seniorům a zdravotně postiženým Vstup do světa zdravotně postižených může i dávat... Osobních bankrotů v regionu rapidně přibývá Sociální automobil vloni přepravil přes 4 tisíce imobilních lidí Konto Bariéry - Komu auta pomohou OBRAZEM: Atrium zámku patřilo umění Bezplatně poradí rodinám V Boru pomohou mladým rodinám Dojet s vozíkem na úřad či k lékaři? Bez auta nemožné Do kachliček přesunuli obsah třináctých komnat Rozvíjejí pomoc pro postižené i do okolních obcí OBRAZEM: Setkání na zámku dokázalo, že umění nezná bariéry Veřejnost poznala zákulisí sociální péče Při společném tvoření zapomenou na problémy Centrum pomáhá lidem po celém Českolipsku Modrý slon na stránkách ZOO Liberec Nový Bor: Osobní asistenti jsou žádaní V chráněných bytech žijí klientky svůj vlastní život Mají problém sehnat práci Pracovník ze Semil pomůže zdravotně postiženým v Brodě Centrum pomáhá potřebným Uskutečnily se další krajské sportovní hry Osobní asistentky pomáhají s návratem zpět do života Euronisa předala výtěžek sbírky Pozvedněte slabé! Handicapovaní vystavují svá díla Zdravotně postižení se sejdou na zámku Centrum zavádí další služby Paliativní péče prozatím s úspěchem funguje Nová šance práce pro zdravotně postižené Centrum pomůže se studiem i uplatněním Centrum pro postižené přichází s novinkou Centrum pro postižené nabízí nové aktivity Bude škola bezbariérová ? Kraj již rozdělil dotace seniorům a postiženým Tísňové volání je také pro seniory Bez pomoci zdravotně postižení nezůstanou Senioři se naučí práci s počítačem Projekt Lokalizace přichází do Semil Mítink na podporu ústavní stížnosti nebyl nadarmo Zdravotním postižením nebo vyšším věkem život nekončí Na asistenty pro postižené děti není dostatek peněz Ministr Škromach slibuje dřív zákon o sociálních službách Chybějí asistenti pro vozíčkáře Výstava předvádí, že postižením život nekončí Postižení lidé nemají na asistenty Září přinese nové služby seniorům

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Centrum pomáhá lidem po celém Českolipsku

ČESKOLIPSKO - Mimo Českou Lípu služeb centra využívá asi čtyřicet klientů.

Každý člověk se může v budoucnu dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc druhých. A těmi druhými nemyslíme jen rodinu. Po celém regionu nabízí své služby například Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje, které pomáhá nejen občanům s handicapem, ale i starším lidem, kteří pomocnou ruku potřebují.
Přestože Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje sídlí v České Lípě, jeho klienti jsou roztroušeni po celém Českolipsku. „V současné době máme asi čtyřicet klientů mimo Českou Lípu,“ říká vedoucí centra Jaroslav Leško. O službách centra se lidé dozvídají různým způsobem, od svých lékařů, v nemocnici nebo od sousedů či známých.
Každý nový klient nejprve vyplní dotazník, kde uvede informace o svém zdravotním stavu a také požadavky na případné poskytované služby. Pracovníci centra pak lidem pomáhají přímo u nich doma. Nejčastěji se jedná o poradenství, osobní asistenci, služba realitní péče, půjčování kompenzačních pomůcek či vzdělávací a volnočasové aktivity. „Poptávka po našich službách je nyní větší než jsou naše možnosti,“ dodává Jaroslav Leško.
Pomoc je potřebná
Města, jejichž občané těchto využívají, českolipské centrum také finančně podporují. Například Dubá letos ze svého rozpočtu uvolnila šedesát tisíc korun. „Díky tomu je zajištěna pomoc pro občany města, kteří se ocitnou v situaci, kdy si nemohou sami dojít na nákup nebo nejsou schopni se postarat o úkid bytu,“ uvádí účetní města Danuše Červená.
Podle ní řada dubských občanů těchto služeb využívá již od roku 2003. „Vzhledem k tomu, že seniorů v Dubé přibývá, jedná se o velmi potřebnou pomoc,“ doplňuje.
Kromě Dubé centrum finančně podporují například i města Doksy, Nový Bor a také Česká Lípa. „Vzhledem k počtu klientů z České Lípy je příspěvek od města poměrně nízký,“ podotýká vedoucí českolipského centra.

Autor:
Petra Hámová

Poslední přípravy před školním rokem

Autor: Deník/Jindra Hladík

Vytvořeno 6.6.2009 22:53:57 | přečteno 2950x | lesk
 
 
 
 
load