>
>
22176295

Napsali o nás ...

Natočili o nás - Tvoříme duší Pomoc seniorům a zdravotně postiženým Vstup do světa zdravotně postižených může i dávat... Osobních bankrotů v regionu rapidně přibývá Sociální automobil vloni přepravil přes 4 tisíce imobilních lidí Konto Bariéry - Komu auta pomohou OBRAZEM: Atrium zámku patřilo umění Bezplatně poradí rodinám V Boru pomohou mladým rodinám Dojet s vozíkem na úřad či k lékaři? Bez auta nemožné Do kachliček přesunuli obsah třináctých komnat Rozvíjejí pomoc pro postižené i do okolních obcí OBRAZEM: Setkání na zámku dokázalo, že umění nezná bariéry Veřejnost poznala zákulisí sociální péče Při společném tvoření zapomenou na problémy Centrum pomáhá lidem po celém Českolipsku Modrý slon na stránkách ZOO Liberec Nový Bor: Osobní asistenti jsou žádaní V chráněných bytech žijí klientky svůj vlastní život Mají problém sehnat práci Pracovník ze Semil pomůže zdravotně postiženým v Brodě Centrum pomáhá potřebným Uskutečnily se další krajské sportovní hry Osobní asistentky pomáhají s návratem zpět do života Euronisa předala výtěžek sbírky Pozvedněte slabé! Handicapovaní vystavují svá díla Zdravotně postižení se sejdou na zámku Centrum zavádí další služby Paliativní péče prozatím s úspěchem funguje Nová šance práce pro zdravotně postižené Centrum pomůže se studiem i uplatněním Centrum pro postižené přichází s novinkou Centrum pro postižené nabízí nové aktivity Bude škola bezbariérová ? Kraj již rozdělil dotace seniorům a postiženým Tísňové volání je také pro seniory Bez pomoci zdravotně postižení nezůstanou Senioři se naučí práci s počítačem Projekt Lokalizace přichází do Semil Mítink na podporu ústavní stížnosti nebyl nadarmo Zdravotním postižením nebo vyšším věkem život nekončí Na asistenty pro postižené děti není dostatek peněz Ministr Škromach slibuje dřív zákon o sociálních službách Chybějí asistenti pro vozíčkáře Výstava předvádí, že postižením život nekončí Postižení lidé nemají na asistenty Září přinese nové služby seniorům

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Centrum pomáhá potřebným

Semily - V budově semilského archívu funguje detašované pracoviště Centra pro zdravotně postižené Libereckého kraje. Jedná se o nestátní neziskovou organizaci. "Zdravotně hendikepovaným spoluobčanům nabízíme celou škálu služeb. Jde například o odborné sociální poradenství, pomoc při uplatnění na trhu práce, odborné konzultace či o službu osobní asistence," uvedla Anna Knopová, vedoucí semilského pracoviště centra.

Podle Knopové je důležitá i dobře se rozvíjející klubová činnost, kterou centrum zajišťuje. "Připravujeme klubová setkání, a to nejen pro hendikepovené, ale i pro jejich rodinné příslušníky a přátele. Každou poslední středu v měsíci se koná klub vozíčkářů, každou první středu v měsíci se setkávají příznivci Klubu "C". Klub je otevřen lidem s jakýmkoliv hendikepem. Funguje i klub neslyšících a klub rodičů zdravotně postižených dětí," upřesnila Anna Knopová. Centrum se také důsledně věnuje poskytování informací o novinkách souvisejících se sociální péčí. Například v momentech, kdy vstupoval v platnost nový zákon o sociální péči, organizovalo centrum pro zájemce přednášky, kde jim bylo pečlivě a srozumitelně vysvětleno, co jim nový zákon v reálném životě přinese. "K informování využíváme také časopis Sdruženáček, který vychází každý měsíc a přehledně představuje všechny plánované aktivity centra," zdůraznila Knopová.

Detašované pracoviště Centra pro zdravotně postižené LB kraje sídlí v budově semilského archivu

informace o činnosti lze získat na www.czp.az4u.info, kontaktní telefony: 481 653 454, 724 654 037

(rap)

Zdroj: Turnovský a semilský deník - 1.2.2007

Vytvořeno 1.2.2007 10:04:41 | přečteno 3017x | lesk
 
 
 
 
load