>
>
19906272

Napsali o nás ...

Natočili o nás - Tvoříme duší Pomoc seniorům a zdravotně postiženým Vstup do světa zdravotně postižených může i dávat... Osobních bankrotů v regionu rapidně přibývá Sociální automobil vloni přepravil přes 4 tisíce imobilních lidí Konto Bariéry - Komu auta pomohou OBRAZEM: Atrium zámku patřilo umění Bezplatně poradí rodinám V Boru pomohou mladým rodinám Dojet s vozíkem na úřad či k lékaři? Bez auta nemožné Do kachliček přesunuli obsah třináctých komnat Rozvíjejí pomoc pro postižené i do okolních obcí OBRAZEM: Setkání na zámku dokázalo, že umění nezná bariéry Veřejnost poznala zákulisí sociální péče Při společném tvoření zapomenou na problémy Centrum pomáhá lidem po celém Českolipsku Modrý slon na stránkách ZOO Liberec Nový Bor: Osobní asistenti jsou žádaní V chráněných bytech žijí klientky svůj vlastní život Mají problém sehnat práci Pracovník ze Semil pomůže zdravotně postiženým v Brodě Centrum pomáhá potřebným Uskutečnily se další krajské sportovní hry Osobní asistentky pomáhají s návratem zpět do života Euronisa předala výtěžek sbírky Pozvedněte slabé! Handicapovaní vystavují svá díla Zdravotně postižení se sejdou na zámku Centrum zavádí další služby Paliativní péče prozatím s úspěchem funguje Nová šance práce pro zdravotně postižené Centrum pomůže se studiem i uplatněním Centrum pro postižené přichází s novinkou Centrum pro postižené nabízí nové aktivity Bude škola bezbariérová ? Kraj již rozdělil dotace seniorům a postiženým Tísňové volání je také pro seniory Bez pomoci zdravotně postižení nezůstanou Senioři se naučí práci s počítačem Projekt Lokalizace přichází do Semil Mítink na podporu ústavní stížnosti nebyl nadarmo Zdravotním postižením nebo vyšším věkem život nekončí Na asistenty pro postižené děti není dostatek peněz Ministr Škromach slibuje dřív zákon o sociálních službách Chybějí asistenti pro vozíčkáře Výstava předvádí, že postižením život nekončí Postižení lidé nemají na asistenty Září přinese nové služby seniorům

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Centrum pomůže se studiem i uplatněním

Českolipsko - Velmi oblíbeným vzdělávacím programem, který připravilo již poněkolikáté centrum pro zdravotně postižené, je výuka práce s počítačem.

"Kurzy jsou předběžně naplánované na říjen letošního a leden příštího roku a už dnes můžeme říci, že je o ně velký zájem," upozorňuje Eva Krutská, ředitelka Centra pro zdravotně postižené Libereckého kraje. Výuku zajišťují lektoři českolipských středních škol.

Dalším vzdělávacím programem je výuka znakové řeči. "Náplní bude výuka znakového jazyky jako komunikačního prostředku pro sluchově postižené občany. Dorozumívací systém je tvořen specifickými vizuálně pohybovými prostředky," vysvětlila ředitelka CZP.

Centrum nabízí také poradenskou činnost, zejména pro nezaměstnané. Jednotlivá centra kraje povedou seznam všech zájemců o práci z řad handicapovaných občanů a budou jim aktivně pomáhat při hledání vhodného uplatnění, zjišťovat možnosti dalšího vzdělávání, rekvalifikačních kurzů s cílem zvýšit možnost uplatnění na trhu práce. (eva)

Zdroj: Českolipský deník, 31.8.2005

Vytvořeno 29.9.2005 9:46:38 | přečteno 2698x | lesk
 
 
 
 
load