>
>
19925270

Napsali o nás ...

Natočili o nás - Tvoříme duší Pomoc seniorům a zdravotně postiženým Vstup do světa zdravotně postižených může i dávat... Osobních bankrotů v regionu rapidně přibývá Sociální automobil vloni přepravil přes 4 tisíce imobilních lidí Konto Bariéry - Komu auta pomohou OBRAZEM: Atrium zámku patřilo umění Bezplatně poradí rodinám V Boru pomohou mladým rodinám Dojet s vozíkem na úřad či k lékaři? Bez auta nemožné Do kachliček přesunuli obsah třináctých komnat Rozvíjejí pomoc pro postižené i do okolních obcí OBRAZEM: Setkání na zámku dokázalo, že umění nezná bariéry Veřejnost poznala zákulisí sociální péče Při společném tvoření zapomenou na problémy Centrum pomáhá lidem po celém Českolipsku Modrý slon na stránkách ZOO Liberec Nový Bor: Osobní asistenti jsou žádaní V chráněných bytech žijí klientky svůj vlastní život Mají problém sehnat práci Pracovník ze Semil pomůže zdravotně postiženým v Brodě Centrum pomáhá potřebným Uskutečnily se další krajské sportovní hry Osobní asistentky pomáhají s návratem zpět do života Euronisa předala výtěžek sbírky Pozvedněte slabé! Handicapovaní vystavují svá díla Zdravotně postižení se sejdou na zámku Centrum zavádí další služby Paliativní péče prozatím s úspěchem funguje Nová šance práce pro zdravotně postižené Centrum pomůže se studiem i uplatněním Centrum pro postižené přichází s novinkou Centrum pro postižené nabízí nové aktivity Bude škola bezbariérová ? Kraj již rozdělil dotace seniorům a postiženým Tísňové volání je také pro seniory Bez pomoci zdravotně postižení nezůstanou Senioři se naučí práci s počítačem Projekt Lokalizace přichází do Semil Mítink na podporu ústavní stížnosti nebyl nadarmo Zdravotním postižením nebo vyšším věkem život nekončí Na asistenty pro postižené děti není dostatek peněz Ministr Škromach slibuje dřív zákon o sociálních službách Chybějí asistenti pro vozíčkáře Výstava předvádí, že postižením život nekončí Postižení lidé nemají na asistenty Září přinese nové služby seniorům

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Centrum zavádí další služby

Semily - Centrum zdravotně postižených (CZP) v Semilech přichází v říjnu opět s novými službami. Vedle již zavedených poradenských služeb bude nyní centrum aktivně pomáhat svým klientům při hledání vhodného zaměstnání. "Chceme postiženým rozšířit obzory, nabídnout jim možnosti dalšího vzdělávání a rekvalifikačních kurzů," popsal Jaroslav Leško, manažer projektu. Podle jeho slov je celý projekt zaměřen na zdravotně postižené, kteří žijí ve vlastním prostředí a chtějí se plně realizovat v osobním i pracovním životě. "Chceme je maximálně podpořit, aby se dokázali zapojit do běžného života společnosti," doplnil Jaroslav Leško.

Další novinkou, která se má rozběhnout během tohoto měsíce je i Klub matek na mateřské dovolené. Maminky se budou scházet v prostorách CZP každý týden. Klub jim nabídne možnost výuky na počítači, přednášky z oblasti zdravého životního stylu, ochrany životního prostředí, sociálních otázek a podobně. "Chceme matkám nabídnout nejen společná setkání ale i specifické a profesní poradenství," řekl Jaroslav Leško. Centrum nabízí postiženým pomoc i formou osobních asistentek, které vypomáhají klientům v domácím prostředí nebo naopak dětem ve škole. "Touto službou pomáháme i rodinným příslušníkům, kteří nepřetržitě pečují o postiženého. Dostává se jim tak drahocený čas na zotavenou nebo vyřízení svých záležitostí," popsala osobní asistenci před časem Kateřina Kellnerová, vedoucí semilského centra. Telefonní kontakt centra je 481 653 454.

Zdroj: Deník Pojizeří, 5.10.2005

Vytvořeno 6.10.2005 12:42:43 | přečteno 2974x | lesk
 
 
 
 
load