>
>
19925007

Napsali o nás ...

Natočili o nás - Tvoříme duší Pomoc seniorům a zdravotně postiženým Vstup do světa zdravotně postižených může i dávat... Osobních bankrotů v regionu rapidně přibývá Sociální automobil vloni přepravil přes 4 tisíce imobilních lidí Konto Bariéry - Komu auta pomohou OBRAZEM: Atrium zámku patřilo umění Bezplatně poradí rodinám V Boru pomohou mladým rodinám Dojet s vozíkem na úřad či k lékaři? Bez auta nemožné Do kachliček přesunuli obsah třináctých komnat Rozvíjejí pomoc pro postižené i do okolních obcí OBRAZEM: Setkání na zámku dokázalo, že umění nezná bariéry Veřejnost poznala zákulisí sociální péče Při společném tvoření zapomenou na problémy Centrum pomáhá lidem po celém Českolipsku Modrý slon na stránkách ZOO Liberec Nový Bor: Osobní asistenti jsou žádaní V chráněných bytech žijí klientky svůj vlastní život Mají problém sehnat práci Pracovník ze Semil pomůže zdravotně postiženým v Brodě Centrum pomáhá potřebným Uskutečnily se další krajské sportovní hry Osobní asistentky pomáhají s návratem zpět do života Euronisa předala výtěžek sbírky Pozvedněte slabé! Handicapovaní vystavují svá díla Zdravotně postižení se sejdou na zámku Centrum zavádí další služby Paliativní péče prozatím s úspěchem funguje Nová šance práce pro zdravotně postižené Centrum pomůže se studiem i uplatněním Centrum pro postižené přichází s novinkou Centrum pro postižené nabízí nové aktivity Bude škola bezbariérová ? Kraj již rozdělil dotace seniorům a postiženým Tísňové volání je také pro seniory Bez pomoci zdravotně postižení nezůstanou Senioři se naučí práci s počítačem Projekt Lokalizace přichází do Semil Mítink na podporu ústavní stížnosti nebyl nadarmo Zdravotním postižením nebo vyšším věkem život nekončí Na asistenty pro postižené děti není dostatek peněz Ministr Škromach slibuje dřív zákon o sociálních službách Chybějí asistenti pro vozíčkáře Výstava předvádí, že postižením život nekončí Postižení lidé nemají na asistenty Září přinese nové služby seniorům

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Do kachliček přesunuli obsah třináctých komnat

Jablonec n. N. - ; Další ročník projektu Setkávání s barvami začal v úterý 4. května v Centru pro zdravotně postižené v Jablonci nad Nisou. Postižení, ale i zdraví lidé se budou pravidelně každých čtrnáct dní scházet ve Spolkovém domě a společně tvořit umělecká díla.

Cílem této volnočasové aktivity je kromě výtvarného tvoření s barvami spojit zdravé a nemocné jedince, mladší a starší generaci, přivést lidi s handicapem na jiné a radostné myšlenky.

„Chodím sem už třetím rokem a moc se mi tady líbí,“ pochvalovala si Vlasta Prouzová, předsedkyně krajské organizace Svazu tělesně postižených Libereckého kraje. Není sama. Z jedenácti účastnic, které na zahájení letošního ročníku přišly, byly spokojené všechny. I nejmladší z nich šestnáctiletá Vlastička. „Dává mi to radost, uvolnění, klid v duši. Je to takový dobrý den, spadnou ze mě starosti,“ zhodnotila setkávání dívka.

A o duši zde letos hlavně půjde. „Začaly jsme pracovat na Očistci,“ uvedla Jana Eichlerová, výtvarnice, která akci Setkávání s barvami vede. Ženy vytvořily kachličky, do nichž přesunuly nevyřešené, depresivní nebo kritické životní okamžiky ze svých takzvaných 13. komnat.

„Tyhle věci nemůžeme samy vyřešit, a tak je přesouváme do těch kachliček, abychom se pak mohly pozitivně naladit,“ vysvětlovala Jana Eichlerová s tím, že jde vlastně o terapii, která pomáhá vyřešit depresivní stavy. Jak řekla výtvarnice, nevyřešená životní negativa mohou zatěžovat nejen duchovní, ale i fyzickou stránku člověka.

Na příštích schůzkách budou kachličky lazurovat a spojovat v mozaiku. Vznikne tak společné dílo, které pak umístí na výstavě Cena o Modrého slona v liberecké ZOO.

Celý článek včetně obrázků naleznete zde.

Vytvořeno 26.5.2010 23:51:58 | přečteno 2833x | lesk
 
 
 
 
load