>
>
19983559

Napsali o nás ...

Natočili o nás - Tvoříme duší Pomoc seniorům a zdravotně postiženým Vstup do světa zdravotně postižených může i dávat... Osobních bankrotů v regionu rapidně přibývá Sociální automobil vloni přepravil přes 4 tisíce imobilních lidí Konto Bariéry - Komu auta pomohou OBRAZEM: Atrium zámku patřilo umění Bezplatně poradí rodinám V Boru pomohou mladým rodinám Dojet s vozíkem na úřad či k lékaři? Bez auta nemožné Do kachliček přesunuli obsah třináctých komnat Rozvíjejí pomoc pro postižené i do okolních obcí OBRAZEM: Setkání na zámku dokázalo, že umění nezná bariéry Veřejnost poznala zákulisí sociální péče Při společném tvoření zapomenou na problémy Centrum pomáhá lidem po celém Českolipsku Modrý slon na stránkách ZOO Liberec Nový Bor: Osobní asistenti jsou žádaní V chráněných bytech žijí klientky svůj vlastní život Mají problém sehnat práci Pracovník ze Semil pomůže zdravotně postiženým v Brodě Centrum pomáhá potřebným Uskutečnily se další krajské sportovní hry Osobní asistentky pomáhají s návratem zpět do života Euronisa předala výtěžek sbírky Pozvedněte slabé! Handicapovaní vystavují svá díla Zdravotně postižení se sejdou na zámku Centrum zavádí další služby Paliativní péče prozatím s úspěchem funguje Nová šance práce pro zdravotně postižené Centrum pomůže se studiem i uplatněním Centrum pro postižené přichází s novinkou Centrum pro postižené nabízí nové aktivity Bude škola bezbariérová ? Kraj již rozdělil dotace seniorům a postiženým Tísňové volání je také pro seniory Bez pomoci zdravotně postižení nezůstanou Senioři se naučí práci s počítačem Projekt Lokalizace přichází do Semil Mítink na podporu ústavní stížnosti nebyl nadarmo Zdravotním postižením nebo vyšším věkem život nekončí Na asistenty pro postižené děti není dostatek peněz Ministr Škromach slibuje dřív zákon o sociálních službách Chybějí asistenti pro vozíčkáře Výstava předvádí, že postižením život nekončí Postižení lidé nemají na asistenty Září přinese nové služby seniorům

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Handicapovaní vystavují svá díla

Liberec - Keramické hrnečky, zvonečky, dečky, pletené ponožky či jiná ručně vyrobená díla vystavují od včerejšího dne desítky handicapovaných v Centru zdravotně postižených v Liberci.

"Jsou tu výrobky jak od dětí, tak i seniorů z celého Libereckého kraje," sdělila vedoucí libereckého Centra zdravotně postižených Dana Pisková s tím, že do výstavy se zapojily například handicapované děti z Jedličkárny či Alvalídy, klientky Focusu Harcov, Domova U Spasitele nebo Ústavu sociální péče (ÚSP) v Mařenicích na Českolipsku. "Naše klientky pro výstavu například upletly košíčky či navlékaly korále," uvedla pracovnice ÚSP Mařenice Zdenka Havelková. "Klientky se rády do ručních prací zapojují, pokud jim to schopnosti dovolí," dodala s tím, že se klientky ÚSP Mařenice běžně zúčastňují i dalších výstav, velikonočních či vánočních trhů. Prodejní výstava je otevřená od včerejšího dne v prostorách Centra zdravotně postižených v Liberci - Růžodole. Návštěvníci ji mohou zhlédnout až do čtvrtka od 8, dnes do 17 hodin, ve středu do 15 hodin a ve čtvrtek v poledne končí. "Peníze z prodaných výrobků putují k jejich autorům," dodala Dana Pisková. Prodejní výstava poté bude pokračovat v Jablonci nad Nisou a Semilech.

Fotografie: Osobní asistentka Martina Rádlová ukazuje keramickou mísu. Foto Petr Šimr

Zdroj: Liberecký den

Datum vydání: 4.4.2006

Vytvořeno 19.4.2006 22:05:18 | přečteno 2853x | lesk
 
 
 
 
load