>
>
22131452

Napsali o nás ...

Natočili o nás - Tvoříme duší Pomoc seniorům a zdravotně postiženým Vstup do světa zdravotně postižených může i dávat... Osobních bankrotů v regionu rapidně přibývá Sociální automobil vloni přepravil přes 4 tisíce imobilních lidí Konto Bariéry - Komu auta pomohou OBRAZEM: Atrium zámku patřilo umění Bezplatně poradí rodinám V Boru pomohou mladým rodinám Dojet s vozíkem na úřad či k lékaři? Bez auta nemožné Do kachliček přesunuli obsah třináctých komnat Rozvíjejí pomoc pro postižené i do okolních obcí OBRAZEM: Setkání na zámku dokázalo, že umění nezná bariéry Veřejnost poznala zákulisí sociální péče Při společném tvoření zapomenou na problémy Centrum pomáhá lidem po celém Českolipsku Modrý slon na stránkách ZOO Liberec Nový Bor: Osobní asistenti jsou žádaní V chráněných bytech žijí klientky svůj vlastní život Mají problém sehnat práci Pracovník ze Semil pomůže zdravotně postiženým v Brodě Centrum pomáhá potřebným Uskutečnily se další krajské sportovní hry Osobní asistentky pomáhají s návratem zpět do života Euronisa předala výtěžek sbírky Pozvedněte slabé! Handicapovaní vystavují svá díla Zdravotně postižení se sejdou na zámku Centrum zavádí další služby Paliativní péče prozatím s úspěchem funguje Nová šance práce pro zdravotně postižené Centrum pomůže se studiem i uplatněním Centrum pro postižené přichází s novinkou Centrum pro postižené nabízí nové aktivity Bude škola bezbariérová ? Kraj již rozdělil dotace seniorům a postiženým Tísňové volání je také pro seniory Bez pomoci zdravotně postižení nezůstanou Senioři se naučí práci s počítačem Projekt Lokalizace přichází do Semil Mítink na podporu ústavní stížnosti nebyl nadarmo Zdravotním postižením nebo vyšším věkem život nekončí Na asistenty pro postižené děti není dostatek peněz Ministr Škromach slibuje dřív zákon o sociálních službách Chybějí asistenti pro vozíčkáře Výstava předvádí, že postižením život nekončí Postižení lidé nemají na asistenty Září přinese nové služby seniorům

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Konto Bariéry - Komu auta pomohou

V současné době je Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje o.s. významnou nestátní neziskovou organizací, působící v Libereckém kraji na poli poskytování sociálních služeb. Dlouhodobě se zaměřuje na tvorbu a realizaci programů zaměřených na zvyšování kvality života osob se zdravotním postižením a seniorů v Libereckém kraji. Nabízí partnerskou spolupráci a plnou podporu všem svým uživatelům, jejich rodinám a všem dalším subjektům, kteří chtějí přispět tomuto cíli.

Posláním Centra pro zdravotně postižené Libereckého kraje o.s. je umožnit osobám se zdravotním postižením a seniorům plnohodnotný život v prostředí, na které jsou zvyklí.

Uživatelům poskytujeme přímo v jejich přirozeném prostředí odborné sociální poradenství, osobní asistenci, odlehčovací a tlumočnické služby. Odborné sociální poradenství a další navazující služby poskytujeme také v našich poradnách pro osoby se zdravotním postižením a seniory.

Společně s uživateli usilujeme o dosažení maximální kvality jejich života a začlenění do běžného života společnosti v regionu. Aktivně podporujeme samostatnost a nezávislost uživatelů a respektujeme tak jejich individualitu, lidskou důstojnost a občanská práva.

Svým klientům a jejich rodinám nabízíme široké spektrum nejrůznějších činností a aktivit, které přispějí k naplňování našeho poslání. Nabízíme jim tím možnost žít důstojně tam, kde se cítí doma, s rodinou, přáteli a vším, co mají rádi a dělat věci, které je baví, žít plnohodnotný život ve společnosti podle svých představ. Zejména z toho důvodu směřujeme poskytování našich služeb do jejich přirozeného domácího prostředí.

Organizace poskytuje své služby všem osobám z cílových skupin od 3 let věku. Horní hranice není omezená.

Pracovníci organizace ročně ujedou na svých cestách ke klientům cca 150 000 km ročně, nepočítaje cesty prostředky veřejné hromadné dopravy. Sociální automobil ujede ročně cca 20 000 km.

Velkoprostorové vozidlo nám pomůže vyřešit problematiku alternativní bezbariérové přepravy osob se zdravotním postižením, které z mnoha, různých důvodu nemohou využít služeb běžně dostupné dopravy v Liberci.

Očekáváme zejména výrazné zkvalitnění poskytované služby pro klienty, kde současné staré zapůjčené vozidlo, bude nahrazeno novým a více vhodným, pro tento typ služby.

Vytvořeno 8.11.2013 1:33:04 | přečteno 2120x | lesk
 
 
 
 
load