>
>
22176295

Napsali o nás ...

Natočili o nás - Tvoříme duší Pomoc seniorům a zdravotně postiženým Vstup do světa zdravotně postižených může i dávat... Osobních bankrotů v regionu rapidně přibývá Sociální automobil vloni přepravil přes 4 tisíce imobilních lidí Konto Bariéry - Komu auta pomohou OBRAZEM: Atrium zámku patřilo umění Bezplatně poradí rodinám V Boru pomohou mladým rodinám Dojet s vozíkem na úřad či k lékaři? Bez auta nemožné Do kachliček přesunuli obsah třináctých komnat Rozvíjejí pomoc pro postižené i do okolních obcí OBRAZEM: Setkání na zámku dokázalo, že umění nezná bariéry Veřejnost poznala zákulisí sociální péče Při společném tvoření zapomenou na problémy Centrum pomáhá lidem po celém Českolipsku Modrý slon na stránkách ZOO Liberec Nový Bor: Osobní asistenti jsou žádaní V chráněných bytech žijí klientky svůj vlastní život Mají problém sehnat práci Pracovník ze Semil pomůže zdravotně postiženým v Brodě Centrum pomáhá potřebným Uskutečnily se další krajské sportovní hry Osobní asistentky pomáhají s návratem zpět do života Euronisa předala výtěžek sbírky Pozvedněte slabé! Handicapovaní vystavují svá díla Zdravotně postižení se sejdou na zámku Centrum zavádí další služby Paliativní péče prozatím s úspěchem funguje Nová šance práce pro zdravotně postižené Centrum pomůže se studiem i uplatněním Centrum pro postižené přichází s novinkou Centrum pro postižené nabízí nové aktivity Bude škola bezbariérová ? Kraj již rozdělil dotace seniorům a postiženým Tísňové volání je také pro seniory Bez pomoci zdravotně postižení nezůstanou Senioři se naučí práci s počítačem Projekt Lokalizace přichází do Semil Mítink na podporu ústavní stížnosti nebyl nadarmo Zdravotním postižením nebo vyšším věkem život nekončí Na asistenty pro postižené děti není dostatek peněz Ministr Škromach slibuje dřív zákon o sociálních službách Chybějí asistenti pro vozíčkáře Výstava předvádí, že postižením život nekončí Postižení lidé nemají na asistenty Září přinese nové služby seniorům

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Ministr Škromach slibuje dřív zákon o sociálních službách

Českolipský deník, 11.11.2004, str.17

Doksy - Zastupitelstvo města Doksy odsouhlasilo finanční příspěvek ve výši 60 tisíc korun na službu osobní asistence. Tato částka bude poukázána Centru pro zdravotně postižené Libereckého kraje.

"Osobní asistent je odborně vyškolený pracovník, který chodí za naším klientem k němu domů. pokud má někdo z rodiny vážný zdravotní problém, který si vyžaduje dlouhodobou léčbu a péči, jsou rodinní příslušníci postaveni před velký problém. Buď se obrátí na léčebnu pro dlouhodobě nemocné či jiný zaopatřovací ústav, anebo se o nemocného člena rodiny postarají sami. Naši zaměstnanci pomůžou rodině tuto situaci vyřešit," přiblížila nám program osobní asistence ředitelka centra Eva Krutská.

O finanční podporu žádá každé centrum pro zdravotně postižené. Využívají ji jak děti předškolního věku tak senioři. Samozřejmostí je spolupráce s lékaři. Program dlouhodobé léčby se přizpůsobuje individuálním potřebám každého klienta.

"Minulý týden proběhla v Brně konference o sociálních službách, které se zúčastnil i ministr práce a sociálních věcí Vladimír Škromach. Slíbil přítomným, že všemi očekávaný zákon o sociálních službách bude připraven do 30.června příštího roku a že by měl vejít v platnost 1.ledna 2006," dovídáme se od Evy Krutské.

Markéta Chýlková

Vytvořeno 30.8.2005 10:14:46 | přečteno 2928x | lesk
 
 
 
 
load