>
>
21080636

Napsali o nás ...

Natočili o nás - Tvoříme duší Pomoc seniorům a zdravotně postiženým Vstup do světa zdravotně postižených může i dávat... Osobních bankrotů v regionu rapidně přibývá Sociální automobil vloni přepravil přes 4 tisíce imobilních lidí Konto Bariéry - Komu auta pomohou OBRAZEM: Atrium zámku patřilo umění Bezplatně poradí rodinám V Boru pomohou mladým rodinám Dojet s vozíkem na úřad či k lékaři? Bez auta nemožné Do kachliček přesunuli obsah třináctých komnat Rozvíjejí pomoc pro postižené i do okolních obcí OBRAZEM: Setkání na zámku dokázalo, že umění nezná bariéry Veřejnost poznala zákulisí sociální péče Při společném tvoření zapomenou na problémy Centrum pomáhá lidem po celém Českolipsku Modrý slon na stránkách ZOO Liberec Nový Bor: Osobní asistenti jsou žádaní V chráněných bytech žijí klientky svůj vlastní život Mají problém sehnat práci Pracovník ze Semil pomůže zdravotně postiženým v Brodě Centrum pomáhá potřebným Uskutečnily se další krajské sportovní hry Osobní asistentky pomáhají s návratem zpět do života Euronisa předala výtěžek sbírky Pozvedněte slabé! Handicapovaní vystavují svá díla Zdravotně postižení se sejdou na zámku Centrum zavádí další služby Paliativní péče prozatím s úspěchem funguje Nová šance práce pro zdravotně postižené Centrum pomůže se studiem i uplatněním Centrum pro postižené přichází s novinkou Centrum pro postižené nabízí nové aktivity Bude škola bezbariérová ? Kraj již rozdělil dotace seniorům a postiženým Tísňové volání je také pro seniory Bez pomoci zdravotně postižení nezůstanou Senioři se naučí práci s počítačem Projekt Lokalizace přichází do Semil Mítink na podporu ústavní stížnosti nebyl nadarmo Zdravotním postižením nebo vyšším věkem život nekončí Na asistenty pro postižené děti není dostatek peněz Ministr Škromach slibuje dřív zákon o sociálních službách Chybějí asistenti pro vozíčkáře Výstava předvádí, že postižením život nekončí Postižení lidé nemají na asistenty Září přinese nové služby seniorům

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Na asistenty pro postižené děti není dostatek peněz

Českolipský deník, roč.XII/266, 15.11.2004, str.18

Česká Lípa - Zástupci Centra pro zdravotně postižené Libereckého kraje se minulý týden zúčastnili konference o integraci invalidních žáků. Pracovní schůzku pořádala Podkrkonošská společnost rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v aule semilského gymnázia Ivana Olbrachta.

"Jsem zklamána z malé účasti všech pozvaných. Z Libereckého kraje byly zastoupeny pouze tři školy, pracovníci jednoho městského úřadu a firmy, která má na starost kompenzační pomůcky," uvedla Eva Krutská, ředitelka centra.

Závažným bodem jednání bylo poskytování osobní asistence handicapovaným dětem ve školách. Rodiče požádají pro své zdravotně postižené dítě o službu osobního asistenta. Osobní asistent je s handicapovaným dětem při vyučování a v případě dohody i mimo ně. U sociálně slabých rodin a na základě individuálního posouzení je služby bezplatná, nebo za minimální úhradu. Ve škole by měl asistenci dítěti se zdravotním postižením zajišťovat pedagogický asistent, na kterého poskytuje finanční prostředky krajský úřad-odbor školství. Bohužel pracovníci takto vyškolení u nás neexistují.

"Vzhledem k tomu, že jsme občanské sdružení a nezisková organizace, máme problémy s finančním zajištěním námi poskytované služby osobní asistence," konstatovala Eva Krutská.

V letošním roce poskytuje Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje osobní asistenci u třiceti dětí. (Markéta Chýlková)

Vytvořeno 30.8.2005 10:14:46 | přečteno 3228x | lesk
 
 
 
 
load