>
>
21081129

Napsali o nás ...

Natočili o nás - Tvoříme duší Pomoc seniorům a zdravotně postiženým Vstup do světa zdravotně postižených může i dávat... Osobních bankrotů v regionu rapidně přibývá Sociální automobil vloni přepravil přes 4 tisíce imobilních lidí Konto Bariéry - Komu auta pomohou OBRAZEM: Atrium zámku patřilo umění Bezplatně poradí rodinám V Boru pomohou mladým rodinám Dojet s vozíkem na úřad či k lékaři? Bez auta nemožné Do kachliček přesunuli obsah třináctých komnat Rozvíjejí pomoc pro postižené i do okolních obcí OBRAZEM: Setkání na zámku dokázalo, že umění nezná bariéry Veřejnost poznala zákulisí sociální péče Při společném tvoření zapomenou na problémy Centrum pomáhá lidem po celém Českolipsku Modrý slon na stránkách ZOO Liberec Nový Bor: Osobní asistenti jsou žádaní V chráněných bytech žijí klientky svůj vlastní život Mají problém sehnat práci Pracovník ze Semil pomůže zdravotně postiženým v Brodě Centrum pomáhá potřebným Uskutečnily se další krajské sportovní hry Osobní asistentky pomáhají s návratem zpět do života Euronisa předala výtěžek sbírky Pozvedněte slabé! Handicapovaní vystavují svá díla Zdravotně postižení se sejdou na zámku Centrum zavádí další služby Paliativní péče prozatím s úspěchem funguje Nová šance práce pro zdravotně postižené Centrum pomůže se studiem i uplatněním Centrum pro postižené přichází s novinkou Centrum pro postižené nabízí nové aktivity Bude škola bezbariérová ? Kraj již rozdělil dotace seniorům a postiženým Tísňové volání je také pro seniory Bez pomoci zdravotně postižení nezůstanou Senioři se naučí práci s počítačem Projekt Lokalizace přichází do Semil Mítink na podporu ústavní stížnosti nebyl nadarmo Zdravotním postižením nebo vyšším věkem život nekončí Na asistenty pro postižené děti není dostatek peněz Ministr Škromach slibuje dřív zákon o sociálních službách Chybějí asistenti pro vozíčkáře Výstava předvádí, že postižením život nekončí Postižení lidé nemají na asistenty Září přinese nové služby seniorům

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Paliativní péče prozatím s úspěchem funguje

Jablonec n. N. - Dvacet čtyři pacientů prošlo v prvním pololetí letošního roku paliativní péčí fungující při Nemocnici v Jablonci. Tato péče vznikla v listopadu loňského roku a setkává se prozatím s příznivými ohlasy veřejnosti.

Ambulanci, která je v areálu nemocnice v budově bývalé zubní pohotovosti, navštěvují zejména rodinní příslušníci pacientů. O nemocné se stará jedna lékařka a podle potřeby dochází ke klientům zdravotní sestra Centra pro zdravotně postižené v Liberci. "Těžiště práce členů týmu paliativní péče je návštěva sestry a lékaře v domácím prostředí. Za letošní první polovinu roku zemřelo v domácím prostředí 67 % pacientů, 26 % na některém oddělení nemocnice a 7 % v Centru doléčování a rehablitace (CEDR)," informovala mluvčí jablonecké nemocnice Petra Krajinová. Právě CEDR (bývalá Léčebna dlouhodobě nemocných) je v úzkém kontaktu s paliativní péčí. "S oddělením CEDR se naskýtají možnosti úzké spolupráce například v oblasti umístění pacientů do vhodných prostor v případě, že nemůže zůstat pacient v domácí péči," vysvětlila Petra Krajinová. Postupně se v této oblasti rozvíjí také možnost zapůjčování kompenzačních pomůcek, jako jsou antidekubitární matrace, postele, odsávačky. Tyto a další potřeby půjčuje pacientům Centrum pro zdravotně postižené v Liberci. "Poptávka po pomůckách je větší než jsou stávající možnosti. Proto je třeba najít volné finanční prostředky na nákup dalších kompenzačních pomůcek, určených přímo pro paliativní péči. Vyřešit je třeba také zastupitelnost zatím jediné lékařky a dopravu zdravotního personálu k pacientům domů. Tu dosud obstarává služební vozidlo nemocnice, které však slouží i k jiným účelům," přiblížila mluvčí některé z cílů nemocnice. (bln)

Zdroj: Deník Jablonecka, 21.9.2005

Vytvořeno 6.10.2005 12:39:19 | přečteno 3358x | lesk
 
 
 
 
load