>
>
19848868

Napsali o nás ...

Natočili o nás - Tvoříme duší Pomoc seniorům a zdravotně postiženým Vstup do světa zdravotně postižených může i dávat... Osobních bankrotů v regionu rapidně přibývá Sociální automobil vloni přepravil přes 4 tisíce imobilních lidí Konto Bariéry - Komu auta pomohou OBRAZEM: Atrium zámku patřilo umění Bezplatně poradí rodinám V Boru pomohou mladým rodinám Dojet s vozíkem na úřad či k lékaři? Bez auta nemožné Do kachliček přesunuli obsah třináctých komnat Rozvíjejí pomoc pro postižené i do okolních obcí OBRAZEM: Setkání na zámku dokázalo, že umění nezná bariéry Veřejnost poznala zákulisí sociální péče Při společném tvoření zapomenou na problémy Centrum pomáhá lidem po celém Českolipsku Modrý slon na stránkách ZOO Liberec Nový Bor: Osobní asistenti jsou žádaní V chráněných bytech žijí klientky svůj vlastní život Mají problém sehnat práci Pracovník ze Semil pomůže zdravotně postiženým v Brodě Centrum pomáhá potřebným Uskutečnily se další krajské sportovní hry Osobní asistentky pomáhají s návratem zpět do života Euronisa předala výtěžek sbírky Pozvedněte slabé! Handicapovaní vystavují svá díla Zdravotně postižení se sejdou na zámku Centrum zavádí další služby Paliativní péče prozatím s úspěchem funguje Nová šance práce pro zdravotně postižené Centrum pomůže se studiem i uplatněním Centrum pro postižené přichází s novinkou Centrum pro postižené nabízí nové aktivity Bude škola bezbariérová ? Kraj již rozdělil dotace seniorům a postiženým Tísňové volání je také pro seniory Bez pomoci zdravotně postižení nezůstanou Senioři se naučí práci s počítačem Projekt Lokalizace přichází do Semil Mítink na podporu ústavní stížnosti nebyl nadarmo Zdravotním postižením nebo vyšším věkem život nekončí Na asistenty pro postižené děti není dostatek peněz Ministr Škromach slibuje dřív zákon o sociálních službách Chybějí asistenti pro vozíčkáře Výstava předvádí, že postižením život nekončí Postižení lidé nemají na asistenty Září přinese nové služby seniorům

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Pracovník ze Semil pomůže zdravotně postiženým v Brodě

Železný Brod/ Cestování je pro mnoho obyvatel se zdravotním postižením problematické. Pomoc nabídlo Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje. To zajišťuje handicapovaným lidem osobní asistenci dětem i dospělým, vzdělávání a volnočasové aktivity.

Konkrétní pomoc na Železnobrodsku bude zajišťovat Centrum ve spolupráci se Sdružením zdravotně postižených Železnobrodska. Každé druhé úterý v měsíci bude všem potřebným k dispozici kontaktní pracovník ze Semil. Ten bude pomáhat se zajištěním kompenzačních pomůcek jako například sedaček do vany, polohovací postele, mechanických vozíků a mnoho dalších. V jeho náplni práce bude také poradenská činnost. Poradí, jak se uplatnit na trhu práce nebo jaké sociální služby jsou k dispozici. Pomůže s jejich výběrem a sepsáním smlouvy mezi jejich poskytovatelem a uživatelem. Také seznámí zájemce s novými zákony, poradí, jak se v nich orientovat. Také bude prodávat baterie a příslušenství ke sluchadlům a jiným pomůckám. Zájemci o služby kontaktního pracovníka tak již nemusí cestovat do jiných měst.

16.4.2007

Turnovský a semilský deník

str. 9

Zpravodajství

(kol) Liberecký kraj

Vytvořeno 4.6.2007 23:16:30 | přečteno 2978x | lesk
 
 
 
 
load