>
>
21080636

Napsali o nás ...

Natočili o nás - Tvoříme duší Pomoc seniorům a zdravotně postiženým Vstup do světa zdravotně postižených může i dávat... Osobních bankrotů v regionu rapidně přibývá Sociální automobil vloni přepravil přes 4 tisíce imobilních lidí Konto Bariéry - Komu auta pomohou OBRAZEM: Atrium zámku patřilo umění Bezplatně poradí rodinám V Boru pomohou mladým rodinám Dojet s vozíkem na úřad či k lékaři? Bez auta nemožné Do kachliček přesunuli obsah třináctých komnat Rozvíjejí pomoc pro postižené i do okolních obcí OBRAZEM: Setkání na zámku dokázalo, že umění nezná bariéry Veřejnost poznala zákulisí sociální péče Při společném tvoření zapomenou na problémy Centrum pomáhá lidem po celém Českolipsku Modrý slon na stránkách ZOO Liberec Nový Bor: Osobní asistenti jsou žádaní V chráněných bytech žijí klientky svůj vlastní život Mají problém sehnat práci Pracovník ze Semil pomůže zdravotně postiženým v Brodě Centrum pomáhá potřebným Uskutečnily se další krajské sportovní hry Osobní asistentky pomáhají s návratem zpět do života Euronisa předala výtěžek sbírky Pozvedněte slabé! Handicapovaní vystavují svá díla Zdravotně postižení se sejdou na zámku Centrum zavádí další služby Paliativní péče prozatím s úspěchem funguje Nová šance práce pro zdravotně postižené Centrum pomůže se studiem i uplatněním Centrum pro postižené přichází s novinkou Centrum pro postižené nabízí nové aktivity Bude škola bezbariérová ? Kraj již rozdělil dotace seniorům a postiženým Tísňové volání je také pro seniory Bez pomoci zdravotně postižení nezůstanou Senioři se naučí práci s počítačem Projekt Lokalizace přichází do Semil Mítink na podporu ústavní stížnosti nebyl nadarmo Zdravotním postižením nebo vyšším věkem život nekončí Na asistenty pro postižené děti není dostatek peněz Ministr Škromach slibuje dřív zákon o sociálních službách Chybějí asistenti pro vozíčkáře Výstava předvádí, že postižením život nekončí Postižení lidé nemají na asistenty Září přinese nové služby seniorům

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Projekt Lokalizace přichází do Semil

Semily - Centrum pro zdravotně postižené v Semilech přichází s novou službou, která by se měla rozjet během února, nejpozději do jara. Jde o projekt Lokalizace za účasti center pro zdravotně postižené spoluobčany ve spolupráci se společností Eurotel. Účelem projektu je zprovoznit mobilní telefonní síť zdravotně postižených občanů, kteří potřebují pomoc v naléhavé situaci.

Tato služba se již osvědčila a funguje od loňského roku v Praze. "Cílem služby je zajistit postiženým spoluobčanům pomoc v jakékoliv situaci, i v terénu. Pomocí mobilního telefonu vybaveného speciálním softwerem, budeme moci lokalizovat přes počítač polohu postiženého člověka a zajistit okamžitou pomoc," vysvětlila konkrétní výhody této služby Kateřina Kellnerová, vedoucí semilského centra. Ke službě ještě uvedla, že informace z mobilních telefonů budou přijímat nejbližší dispečerská stanoviště, která například při poruše na invalidním vozíku zajistí odvoz člověku, ale i porouchaného vozíku. Dodala, že nabídky mobilních telefonů jsou výhodné a i s cenovými relacemi si je mohou zájemci prohlédnout přímo v prostorách centra. Semilské centrum v současnosti disponuje dvěmi osobními asistentkami, ale od počátku ledna jsou zde vytvořena čtyři nová pracovní místa, která čekají na obsazení vhodnými kandidáty. Služby osobních asistentů jsou typem sociální pomoci, která se klientovi dostává přímo v jeho domáckém prostředí, je tedy pro klienta velmi výhodná. "Asistenti prochází psychologickými testy, kurzy a školeními, aby jejich schopnosti odpovídali přímému nasazení. Například při práci s postiženým člověkem musí asistent znát správné postupy v dílčí pomoci, aby člověku neublížil," přiblížila některé pracovní nároky Kateřina Kellnerová.

Zdroj: Deník Pojizeří, 18.1.2005

Vytvořeno 6.10.2005 12:31:16 | přečteno 2879x | lesk
 
 
 
 
load