>
>
19983559

Napsali o nás ...

Natočili o nás - Tvoříme duší Pomoc seniorům a zdravotně postiženým Vstup do světa zdravotně postižených může i dávat... Osobních bankrotů v regionu rapidně přibývá Sociální automobil vloni přepravil přes 4 tisíce imobilních lidí Konto Bariéry - Komu auta pomohou OBRAZEM: Atrium zámku patřilo umění Bezplatně poradí rodinám V Boru pomohou mladým rodinám Dojet s vozíkem na úřad či k lékaři? Bez auta nemožné Do kachliček přesunuli obsah třináctých komnat Rozvíjejí pomoc pro postižené i do okolních obcí OBRAZEM: Setkání na zámku dokázalo, že umění nezná bariéry Veřejnost poznala zákulisí sociální péče Při společném tvoření zapomenou na problémy Centrum pomáhá lidem po celém Českolipsku Modrý slon na stránkách ZOO Liberec Nový Bor: Osobní asistenti jsou žádaní V chráněných bytech žijí klientky svůj vlastní život Mají problém sehnat práci Pracovník ze Semil pomůže zdravotně postiženým v Brodě Centrum pomáhá potřebným Uskutečnily se další krajské sportovní hry Osobní asistentky pomáhají s návratem zpět do života Euronisa předala výtěžek sbírky Pozvedněte slabé! Handicapovaní vystavují svá díla Zdravotně postižení se sejdou na zámku Centrum zavádí další služby Paliativní péče prozatím s úspěchem funguje Nová šance práce pro zdravotně postižené Centrum pomůže se studiem i uplatněním Centrum pro postižené přichází s novinkou Centrum pro postižené nabízí nové aktivity Bude škola bezbariérová ? Kraj již rozdělil dotace seniorům a postiženým Tísňové volání je také pro seniory Bez pomoci zdravotně postižení nezůstanou Senioři se naučí práci s počítačem Projekt Lokalizace přichází do Semil Mítink na podporu ústavní stížnosti nebyl nadarmo Zdravotním postižením nebo vyšším věkem život nekončí Na asistenty pro postižené děti není dostatek peněz Ministr Škromach slibuje dřív zákon o sociálních službách Chybějí asistenti pro vozíčkáře Výstava předvádí, že postižením život nekončí Postižení lidé nemají na asistenty Září přinese nové služby seniorům

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Rozvíjejí pomoc pro postižené i do okolních obcí

Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ - ; Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje rozšířilo poradenství na Novou Ves.

Paní z Nové Vsi má problémy se svojí matkou. Úřady jí nechtějí přiznat příspěvek na péči. Proto se obrátila na Centrum pro zdravotně postižené, které svoji působnost rozšířilo na Novou Ves.

„Kontaktní místo nově vzniklo včera v ordinaci lékaře na Nové Vsi,“ uvedla Jana Havlová z Centra pro zdravotně postižené. „Přišla jedna paní, a i to je dobré. Nedaří se jí vyřídit příspěvek na péči a od toho jsme tady právě my. Lidé totiž často nevědí, že se mohou například opřít o nějaký výňatek ze zákona,“ vysvětlila Jana Havlová.

Hlavním cílem kontaktních míst je lidem ukázat, že na věci nemusejí být sami a poskytnout jim odborné i sociální poradenství. „Seznámit je s tím, že prodáváme a půjčujeme například kompenzační pomůcky,“ doplnila Havlová s tím, že na základě požadavků lidí má centrum i zpětnou vazbu a může pořídit to, co lidé potřebují.
„Tímto způsobem jsme zjistili, že lidé potřebují antidekubitní matrace, které mají speciální vrstvu a zabraňují proleženinám u dlouhodobě ležících,“ zmínila Havlová.

Jablonecká pobočka Centra pro zdravotně postižené v současné době disponuje čtyřmi antidekubitními matracemi, z toho jsou tři zapůjčené. Za zapůjčení na jeden den zaplatí jedinec patnáct korun. Kdyby si ji chtěl někdo zakoupit, zaplatí za ni řádově sedm a půl tisíce korun.

Poradenství mohou využít například i senioři či příbuzní lidí se zdravotním postižením. Pracovníci jsou k dispozici buď přímo na jablonecké pobočce, která sídlí ve Spolkovém domě nebo nově také každý první čtvrtek v budově městského úřadu na Nové Vsi od 7.45 do 10.45.

Dále kontaktní centrum funguje v Tanvaldu a Desné v Jizerských horách. „V Tanvaldu se lidé na nás mohou obrátit na městském úřadu, odbor sociální, každý první pátek v měsíci od 9 do 11 hodin. V Desné je poradenství zajištěno v domě s pečovatelskou službou každý třetí pátek v měsíci od 9.30 do 11 hodin,“ doplnila Havlová.

Centrum pro zdravotně postižené se i nadále snaží rozšířit svoji působnost do dalších obcí na Jablonecku. „Jednání probíhá s vedením městyse Zásada, zatím ještě nedošlo k finálnímu rozhodnutí,“ podotkla vedoucí jablonecké pobočky Centra pro zdravotně postižené Dana Šormová.

Celý článek včetně obrázků naleznete zde.

Vytvořeno 26.5.2010 23:48:34 | přečteno 2605x | lesk
 
 
 
 
load