>
>
21059475

Napsali o nás ...

Natočili o nás - Tvoříme duší Pomoc seniorům a zdravotně postiženým Vstup do světa zdravotně postižených může i dávat... Osobních bankrotů v regionu rapidně přibývá Sociální automobil vloni přepravil přes 4 tisíce imobilních lidí Konto Bariéry - Komu auta pomohou OBRAZEM: Atrium zámku patřilo umění Bezplatně poradí rodinám V Boru pomohou mladým rodinám Dojet s vozíkem na úřad či k lékaři? Bez auta nemožné Do kachliček přesunuli obsah třináctých komnat Rozvíjejí pomoc pro postižené i do okolních obcí OBRAZEM: Setkání na zámku dokázalo, že umění nezná bariéry Veřejnost poznala zákulisí sociální péče Při společném tvoření zapomenou na problémy Centrum pomáhá lidem po celém Českolipsku Modrý slon na stránkách ZOO Liberec Nový Bor: Osobní asistenti jsou žádaní V chráněných bytech žijí klientky svůj vlastní život Mají problém sehnat práci Pracovník ze Semil pomůže zdravotně postiženým v Brodě Centrum pomáhá potřebným Uskutečnily se další krajské sportovní hry Osobní asistentky pomáhají s návratem zpět do života Euronisa předala výtěžek sbírky Pozvedněte slabé! Handicapovaní vystavují svá díla Zdravotně postižení se sejdou na zámku Centrum zavádí další služby Paliativní péče prozatím s úspěchem funguje Nová šance práce pro zdravotně postižené Centrum pomůže se studiem i uplatněním Centrum pro postižené přichází s novinkou Centrum pro postižené nabízí nové aktivity Bude škola bezbariérová ? Kraj již rozdělil dotace seniorům a postiženým Tísňové volání je také pro seniory Bez pomoci zdravotně postižení nezůstanou Senioři se naučí práci s počítačem Projekt Lokalizace přichází do Semil Mítink na podporu ústavní stížnosti nebyl nadarmo Zdravotním postižením nebo vyšším věkem život nekončí Na asistenty pro postižené děti není dostatek peněz Ministr Škromach slibuje dřív zákon o sociálních službách Chybějí asistenti pro vozíčkáře Výstava předvádí, že postižením život nekončí Postižení lidé nemají na asistenty Září přinese nové služby seniorům

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Sociální automobil vloni přepravil přes 4 tisíce imobilních lidí

Zájem cestujících o bezbariérovou městskou hromadnou dopravu stále narůstá. Denně nasazovaná nízkopodlažní vozidla ale zůstávají pro některé obyvatele Liberce stále nedostupná, a tak si již druhým rokem objednávají takzvaný sociální automobil.

Služba sociálního automobilu byla spuštěna ve spolupráci Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce n. N., Statutárního města Liberec a Centra pro zdravotně postižené Libereckého kraje. O nutnosti zřídit a provozovat tuto prospěšnou službu vedení města a dopravního podniku ani po dvouleté činnosti vůbec nepochybuje.

„Častá slova poděkování a neustále rostoucí zájem klientů nám důležitost nabízené služby v Liberci jen potvrzuje," řekla primátorka města Bc. Martina Rosenbergová.

Přiložená statistika za rok 2012 dokazuje zájem klientů:

- v období leden – prosinec 2012 bylo přepraveno sociálním automobilem: 4 023 klientů
- v průměru za běžný kalendářní měsíc v roce 2012 bylo přepraveno: 335 klientů

V období od ledna do prosince 2012 najezdil tento automobil celkem 36 538 kilometrů (za běžný kalendářní měsíc v roce 2012 ujel 3 044 km). Občané Liberce se denně na možnosti nabízené služby informují. O pomoc pak žádají v případě, že nemohou cestovat tradiční MHD. „Věřili jsme, že tento sociální automobil v Liberci najde velmi rychle své klienty“, popisuje začátky služby Luboš Wejnar, ředitel DPMLJ.

Spolupráci a zřízení služby aktivně iniciovalo Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje, které nabízí odborné sociální poradenství a asistenční služby těžce zdravotně postiženým občanům. „Právě od těchto klientů se objevovaly a stále se evidují nejvíce požadavky na přepravu,“ doplnil informaci ředitel Centra Jaroslav Leško.

Vedení dopravní podniku si váží důvěry svých klientů a jejich rodinných příslušníků, kteří denně sociální automobil využívají. Služba se objednává v pracovní dny na telefonním čísle 734 685 685 od 7.30 – 15:30 hodin. Jízda je zpoplatněna částkou 20,- Kč. Automobil je vybaven elektrickou plošinou, která umožňuje přepravu všech typů invalidních vozíků. Řidiči „sociální linky“ jsou každému klientovi zároveň obětavým pomocníkem při nástupu a výstupu z vozidla.

Zdroj: DPMLJ ze dne 7.1.2013

Vytvořeno 8.11.2013 1:39:35 | přečteno 2410x | lesk
 
 
 
 
load