>
>
19983559

Napsali o nás ...

Natočili o nás - Tvoříme duší Pomoc seniorům a zdravotně postiženým Vstup do světa zdravotně postižených může i dávat... Osobních bankrotů v regionu rapidně přibývá Sociální automobil vloni přepravil přes 4 tisíce imobilních lidí Konto Bariéry - Komu auta pomohou OBRAZEM: Atrium zámku patřilo umění Bezplatně poradí rodinám V Boru pomohou mladým rodinám Dojet s vozíkem na úřad či k lékaři? Bez auta nemožné Do kachliček přesunuli obsah třináctých komnat Rozvíjejí pomoc pro postižené i do okolních obcí OBRAZEM: Setkání na zámku dokázalo, že umění nezná bariéry Veřejnost poznala zákulisí sociální péče Při společném tvoření zapomenou na problémy Centrum pomáhá lidem po celém Českolipsku Modrý slon na stránkách ZOO Liberec Nový Bor: Osobní asistenti jsou žádaní V chráněných bytech žijí klientky svůj vlastní život Mají problém sehnat práci Pracovník ze Semil pomůže zdravotně postiženým v Brodě Centrum pomáhá potřebným Uskutečnily se další krajské sportovní hry Osobní asistentky pomáhají s návratem zpět do života Euronisa předala výtěžek sbírky Pozvedněte slabé! Handicapovaní vystavují svá díla Zdravotně postižení se sejdou na zámku Centrum zavádí další služby Paliativní péče prozatím s úspěchem funguje Nová šance práce pro zdravotně postižené Centrum pomůže se studiem i uplatněním Centrum pro postižené přichází s novinkou Centrum pro postižené nabízí nové aktivity Bude škola bezbariérová ? Kraj již rozdělil dotace seniorům a postiženým Tísňové volání je také pro seniory Bez pomoci zdravotně postižení nezůstanou Senioři se naučí práci s počítačem Projekt Lokalizace přichází do Semil Mítink na podporu ústavní stížnosti nebyl nadarmo Zdravotním postižením nebo vyšším věkem život nekončí Na asistenty pro postižené děti není dostatek peněz Ministr Škromach slibuje dřív zákon o sociálních službách Chybějí asistenti pro vozíčkáře Výstava předvádí, že postižením život nekončí Postižení lidé nemají na asistenty Září přinese nové služby seniorům

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

V Boru pomohou mladým rodinám

pkrp

Nový Bor – Z komunitního plánování sociálních služeb na Novoborsku vzešla potřeba sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi do šestadvaceti let, jež se dlouhodobě nacházejí v obtížné životní situaci a kterou rodiče nedokáží bez pomoci sami překonat.

Na Novoborsku a Českolipsku službu zajišťuje Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje. „Důvodů, proč rodiče některých dětí potřebují pomoc, je celá řada. Mohou to být materiální a ekonomické podmínky, jako jsou dluhy, ohrožení ztrátou majetku, bydlení či domova. Příčinou může být ale i odlišný životní styl, nevhodná výchova dětí nebo chybějící zázemí rodiny, výchovné a vztahové problémy v rodinách, neúplné rodiny či rodiny se zdravotně postiženým dítětem,“ vypočítává Milan Reichert, vedoucí odboru zdravotnictví a sociálních věcí Městského úřadu v Novém Boru.

„Se všemi těmito problémy se naši terénní pracovníci setkávají, a proto jsme se spojili s Centrem pro zdravotně postižené Libereckého kraje a společně připravili nabídku do veřejné soutěže. Veřejnou zakázku na zajištění sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi vyhlásil Liberecký kraj v rámci svého projektu IP 1 – Služby sociální prevence v Libereckém kraji.

Pilotní projekt je financovaný z operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, potrvá do roku 2012 a poté bude vyhodnocený.
Nejlepší nabídku na zajištění služby podalo Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje a zakázku získalo. Nebylo by efektivní, aby realizovalo službu jen pro region Novoborska, a proto ji zajišťuje pro celý okres Česká Lípa.

Služby jsou bezplatné

„Sociálně aktivizační služby poskytujeme bezplatně na základě principu svobodné volby sociálních služeb, to znamená na základě žádosti,“ uvedl Jaroslav Leško, ředitel občanského sdružení Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje.

„V současné době nabízíme službu pouze ambulantně v našich poradnách v Novém Boru a v České Lípě. Ale už jsme dokončili výběr terénního sociálního pracovníka a po jeho proškolení budeme novou sociální službu poskytovat převážně v terénu, přímo v rodinách s dětmi,“ sdělil Jaroslav Leško a zmínil dílčí aktivity, které budou realizované v rámci projektu.

Pro rodiny zapojené do projektu zorganizuje centrum třikrát do roka letní a víkendová setkání a bude pořádat rovněž semináře, školení a přednášky pro odbornou i laickou veřejnost.

„Celý projekt je veřejnosti dostupný na webových stránkách Centra pro zdravotně postižené Libereckého kraje. Po jeho vyhodnocení uvidíme, zda a jakou formou budeme sociálně aktivizační službu pro rodiny s dětmi poskytovat v budoucnu,“ shrnul Jaroslav Leško.

$(function() { $('.galerie_lightbox a').colorbox(); }); Zdroj: Českolipský deník, 6.12.2010

Celý článek také k přečtení zde.

Vytvořeno 7.6.2011 17:45:17 | přečteno 2698x | lesk
 
 
 
 
load