>
>
21074078

Napsali o nás ...

Natočili o nás - Tvoříme duší Pomoc seniorům a zdravotně postiženým Vstup do světa zdravotně postižených může i dávat... Osobních bankrotů v regionu rapidně přibývá Sociální automobil vloni přepravil přes 4 tisíce imobilních lidí Konto Bariéry - Komu auta pomohou OBRAZEM: Atrium zámku patřilo umění Bezplatně poradí rodinám V Boru pomohou mladým rodinám Dojet s vozíkem na úřad či k lékaři? Bez auta nemožné Do kachliček přesunuli obsah třináctých komnat Rozvíjejí pomoc pro postižené i do okolních obcí OBRAZEM: Setkání na zámku dokázalo, že umění nezná bariéry Veřejnost poznala zákulisí sociální péče Při společném tvoření zapomenou na problémy Centrum pomáhá lidem po celém Českolipsku Modrý slon na stránkách ZOO Liberec Nový Bor: Osobní asistenti jsou žádaní V chráněných bytech žijí klientky svůj vlastní život Mají problém sehnat práci Pracovník ze Semil pomůže zdravotně postiženým v Brodě Centrum pomáhá potřebným Uskutečnily se další krajské sportovní hry Osobní asistentky pomáhají s návratem zpět do života Euronisa předala výtěžek sbírky Pozvedněte slabé! Handicapovaní vystavují svá díla Zdravotně postižení se sejdou na zámku Centrum zavádí další služby Paliativní péče prozatím s úspěchem funguje Nová šance práce pro zdravotně postižené Centrum pomůže se studiem i uplatněním Centrum pro postižené přichází s novinkou Centrum pro postižené nabízí nové aktivity Bude škola bezbariérová ? Kraj již rozdělil dotace seniorům a postiženým Tísňové volání je také pro seniory Bez pomoci zdravotně postižení nezůstanou Senioři se naučí práci s počítačem Projekt Lokalizace přichází do Semil Mítink na podporu ústavní stížnosti nebyl nadarmo Zdravotním postižením nebo vyšším věkem život nekončí Na asistenty pro postižené děti není dostatek peněz Ministr Škromach slibuje dřív zákon o sociálních službách Chybějí asistenti pro vozíčkáře Výstava předvádí, že postižením život nekončí Postižení lidé nemají na asistenty Září přinese nové služby seniorům

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Veřejnost poznala zákulisí sociální péče

Českolipsko - Co obnášejí sociální služby, jak pracují pro klienty a co jim vše nabízejí. To chce přiblížit veřejnosti právě probíhající projekt „Týden sociální péče ČR“. Do něj se zapojila i řada poskytovatelů sociální péče na Českolipsku, kteří ve středu pořádali Dny otevřených dveří.

Své prostory zpřístupnilo Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje o.s. „Lidé se měli možnost seznámit nejen s naším zázemím, ale mohli také nahlédnout do výroční zprávy či obdrželi informativní letáky, týkající se péče o zdravotně postižené,“ popsala Anna Pacholíková.

Ta připomíná, že centrum je přístupné po celý rok od pondělka do čtvrtka. „Mimo poradenství pravidelně pořádáme kulturně společenské akce, kurz znakové řeči nebo posezení s barvami,“ doplňuje Anna Pacholíková.

Do celostátní akce se zapojil i Domov důchodců a Dům s pečovatelskou službou v Zákupech. Sem zavítal Cyril Zapletal, kandidát do Poslanecké sněmovny. „Probrali jsme problematiku sociálních služeb a samozřejmě s tím související těžkosti s financováním pobytových zařízení,“ sdělil Jaroslav Misík, ředitel zákupského DD a DPS.

Stranou nezůstali ani v Novém Boru. „Otevřeli jsme pro veřejnost dům s pečovatelskou službou ve Špálově ulici a rovněž denní stacionář v ulici Žižkova,“ řekl Daniel Nerad, ředitel Sociálních služeb města Nový Bor.

V rámci Týdne sociální péče se slavnostně předaly nové byty pro seniory v Domově důchodců ve Sloupu v Čechách. Ty vznikly z dřívějších nevyužívaných hospodářských budov za pomoci Libereckého kraje. „Ze svého rozpočtu jsme uvolnili osm milionů a dvousettisícový zbytek doplatil sloupský domov důchodců,“ uvedl krajský radní pro sociální věci Pavel Petráček.

Díky tomu mohlo být zrekonstruováno sedm pokojů. „K budově přiléhá i nově upravený park, do něhož mohou naši klienti vcházet rovnou ze svých pokojů,“ doplnil pracovník domova pro seniory Štěpán Hašek.

V libereckém Babylonu navíc v pátek 9. října proběhne Veletrh poskytovatelů sociálních služeb Libereckého kraje, kde se bude prezentovat více než stovka organizací, včetně těch z Českolipska.

Týden sociální péče poprvé pořádá ministerstvo práce a sociálních věcí a Asociace poskytovatelů sociálních služeb. Sociální péči v zemi poskytuje statisícům lidí přes dva tisíce zařízení.

Zdroj: Českolipský deník ze dne 8.10.2009

Vytvořeno 26.5.2010 23:39:14 | přečteno 2658x | lesk
 
 
 
 
load