>
>
22131377

Napsali o nás ...

Natočili o nás - Tvoříme duší Pomoc seniorům a zdravotně postiženým Vstup do světa zdravotně postižených může i dávat... Osobních bankrotů v regionu rapidně přibývá Sociální automobil vloni přepravil přes 4 tisíce imobilních lidí Konto Bariéry - Komu auta pomohou OBRAZEM: Atrium zámku patřilo umění Bezplatně poradí rodinám V Boru pomohou mladým rodinám Dojet s vozíkem na úřad či k lékaři? Bez auta nemožné Do kachliček přesunuli obsah třináctých komnat Rozvíjejí pomoc pro postižené i do okolních obcí OBRAZEM: Setkání na zámku dokázalo, že umění nezná bariéry Veřejnost poznala zákulisí sociální péče Při společném tvoření zapomenou na problémy Centrum pomáhá lidem po celém Českolipsku Modrý slon na stránkách ZOO Liberec Nový Bor: Osobní asistenti jsou žádaní V chráněných bytech žijí klientky svůj vlastní život Mají problém sehnat práci Pracovník ze Semil pomůže zdravotně postiženým v Brodě Centrum pomáhá potřebným Uskutečnily se další krajské sportovní hry Osobní asistentky pomáhají s návratem zpět do života Euronisa předala výtěžek sbírky Pozvedněte slabé! Handicapovaní vystavují svá díla Zdravotně postižení se sejdou na zámku Centrum zavádí další služby Paliativní péče prozatím s úspěchem funguje Nová šance práce pro zdravotně postižené Centrum pomůže se studiem i uplatněním Centrum pro postižené přichází s novinkou Centrum pro postižené nabízí nové aktivity Bude škola bezbariérová ? Kraj již rozdělil dotace seniorům a postiženým Tísňové volání je také pro seniory Bez pomoci zdravotně postižení nezůstanou Senioři se naučí práci s počítačem Projekt Lokalizace přichází do Semil Mítink na podporu ústavní stížnosti nebyl nadarmo Zdravotním postižením nebo vyšším věkem život nekončí Na asistenty pro postižené děti není dostatek peněz Ministr Škromach slibuje dřív zákon o sociálních službách Chybějí asistenti pro vozíčkáře Výstava předvádí, že postižením život nekončí Postižení lidé nemají na asistenty Září přinese nové služby seniorům

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Výstava předvádí, že postižením život nekončí

Liberecký den, asi 22.9.2004

Liberec - Jak pěkné obrázky dokážou vytvořit zdravotně postižení lidé, ukazuje výstava v libereckém Centru Babylon. Děti i senioři zaplnili několik panelů v babylonské Královské zahradě, s to nejrůznějšími výtvarnými technikami.

Vedle olejů si mohou návštěvníci prohlédnout také obrázky, vytvořené suchou jehlou, výšivkou nebo broušeným diamantem.

"Výstavou chceme ukázat, že i zdravotně postižení lidé patří do společnosti. Chceme tak říci, že postižením život nekončí," vysvětlila ředitelka Centra pro zdravotně postižené Libereckého kraje Eva Krutská. "Regionální výstavy handicapovaných děláme pravidelně. S nápadem udělat něco podobného v Babylonu přišla Lydie Vajnerová a její Nadace Škola hrou," dodala.

Svá díla vystavují až do konce září v Babylonu děti a dospělí lidé z několika organizací, ale také z domovů důchodců z Liberecka, Jablonecka a České Lípy. Inspirovaly je hlavně krásy Jizerských hor, květiny, stromy, domy a nejrůznější zátiší.

"Výstava předvádí, co handicapovaní umějí. A je toho hodně," poznamenala za pořadatele Valpurga Hozáková. "Obrázky se pokusíme sedmnáctého listopadu vydražit,abychom tak vrátili peníze těm, kteří je vytvořili," doplnila. (mi)

Vytvořeno 30.8.2005 10:14:46 | přečteno 2901x | lesk
 
 
 
 
load