>
>
21059533

Napsali o nás ...

Natočili o nás - Tvoříme duší Pomoc seniorům a zdravotně postiženým Vstup do světa zdravotně postižených může i dávat... Osobních bankrotů v regionu rapidně přibývá Sociální automobil vloni přepravil přes 4 tisíce imobilních lidí Konto Bariéry - Komu auta pomohou OBRAZEM: Atrium zámku patřilo umění Bezplatně poradí rodinám V Boru pomohou mladým rodinám Dojet s vozíkem na úřad či k lékaři? Bez auta nemožné Do kachliček přesunuli obsah třináctých komnat Rozvíjejí pomoc pro postižené i do okolních obcí OBRAZEM: Setkání na zámku dokázalo, že umění nezná bariéry Veřejnost poznala zákulisí sociální péče Při společném tvoření zapomenou na problémy Centrum pomáhá lidem po celém Českolipsku Modrý slon na stránkách ZOO Liberec Nový Bor: Osobní asistenti jsou žádaní V chráněných bytech žijí klientky svůj vlastní život Mají problém sehnat práci Pracovník ze Semil pomůže zdravotně postiženým v Brodě Centrum pomáhá potřebným Uskutečnily se další krajské sportovní hry Osobní asistentky pomáhají s návratem zpět do života Euronisa předala výtěžek sbírky Pozvedněte slabé! Handicapovaní vystavují svá díla Zdravotně postižení se sejdou na zámku Centrum zavádí další služby Paliativní péče prozatím s úspěchem funguje Nová šance práce pro zdravotně postižené Centrum pomůže se studiem i uplatněním Centrum pro postižené přichází s novinkou Centrum pro postižené nabízí nové aktivity Bude škola bezbariérová ? Kraj již rozdělil dotace seniorům a postiženým Tísňové volání je také pro seniory Bez pomoci zdravotně postižení nezůstanou Senioři se naučí práci s počítačem Projekt Lokalizace přichází do Semil Mítink na podporu ústavní stížnosti nebyl nadarmo Zdravotním postižením nebo vyšším věkem život nekončí Na asistenty pro postižené děti není dostatek peněz Ministr Škromach slibuje dřív zákon o sociálních službách Chybějí asistenti pro vozíčkáře Výstava předvádí, že postižením život nekončí Postižení lidé nemají na asistenty Září přinese nové služby seniorům

Anketa

Zúčastníte se v letošním roce celostátní sloutěže o Cenu Modrý slon 2014 ?
Ano
 
98% (200)
Ne
 
2% (4)
Všechny ankety a kvízy

Září přinese nové služby seniorům

Deník Pojizeří, 1.9. 2004, str.18

Semily- Již tři měsíce působí Centrum pro zdravotně postižené v Semilech na nové adrese, a to v budově Státního okresního archivu, která umožňuje bezbariérový přístup pro návštěvníky.

Nyní od září zavádíme novou službu - osobní asistenci nejen pro postižené, ale i pro seniory. Naše středisko má zatím k dispozici dvě asistentky, ale věříme, že se do budoucna náš tým rozroste,“ říká Kateřina Kellnerová, vedoucí semilského centra.

Služby osobních asistentů jsou typem sociální pomoci klientovi přímo v jeho domácím prostředí. Jde například o pomoc při osobní hygieně, doprovod k lékaři, donáška obědů, nákupů, pomoc při úklidu a pomoc v mnoha dalších situacích, které již postižený nebo starý člověk nezvládne.

Touto službou pomáháme i rodinným příslušníkům, kteří pečují o postiženého nebo starého člověka, dostává se jim tak drahocenný čas na zotavenou nebo vyřízení svých záležitostí,“ přibližuje účel poskytovaných služeb Kateřina Kellnerová

Základem činnosti center zdravotně postižených je především poskytování poradenských služeb v oblasti sociálně právní, bytové, daňové, pomoc při řešení problémů, vyplývajících z postižení a pomoc při integraci do společnosti.

Kromě našeho centra fungují v Libereckém kraji ještě centra v České Lípě, Liberci a Jablonci nad Nisou. Od září navštěvujeme i naše detašované pracoviště v Turnově, Jilemnici, Lomnici nad Popelkou a Vysokém nad Jizerou,“ popisuje zastoupení center na Liberecku Kateřina Kellnerová.

Cílem pracovníků těchto center je především poskytnout pomoc lidem, kteří se dostanou do nepříjemné sociální situace nebo mají sníženou soběstačnost v základních životních dovednostech, popřípadě se ocitají v naléhavé osobní krizi. Centrum nabízí nejen poradenství, ale zapůjčuje potřebné zdravotní pomůcky na nezbytnou dobu, zabezpečuje servis naslouchacích přístrojů, organizuje společenské akce, vydává vlastní časopis a dalšími způsoby usnadňuje život postiženým spoluobčanům.

Centrum pro zdravotně postižené v Semilech je otevřeno v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin, v úterý a ve čtvrtek od 8 do 15 hodin. Telefonní kontakt je 481 653 520 a nově e-mail czpsm@volny.cz. (Z. ALBRECHTOVÁ)

Vytvořeno 30.8.2005 10:14:46 | přečteno 2993x | lesk
 
 
 
 
load