Uskutečnily se další krajské sportovní hry

Doksy - V areálu Poslova Mlýna v Doksech se o uplynulém víkendu setkali zdravotně handicapovaní občané, aby se zde zúčastnili již 5. ročníku Krajských sportovních her, které připravilo Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje.

Na sto třicet zájemců poměřilo síly v patnácti disciplínách, mezi nimiž nechyběl ani hod granátem do vyznačeného kruhu, kuželky, hod létajícím talířem, slalom na vozíčku mezi PET láhvemi a další. "Jsme opravdu mile překvapeni zájmem handicapovaných sportovců. V letošním roce jsme také zaznamenali zvýšenou účast dětí, což nás samozřejmě těší. Ze všech, kteří přijeli do Poslova Mlýna, vyzařovalo nadšení a zápal do hry," podotkla ředitelka libereckého centra Eva Krutská.

Záštitu nad akcí převzala spolu se starostou Doks Bc. Zdeňkem Krenickým ing. Eva Bartoňová z ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ČR.

(mar)

Fotografie: Krajské Sportovní hry. Mezi jedny z nejoblíbenějších disciplín, které byly pro zdravotně handicapované připraveny v areálu Poslova Mlýna v Doksech, patřil bezesporu slalom na vozíčku mezi PET láhvemi. Malí sportovci si s touto disciplínou poradili opravdu skvěle.

Foto Z. Martínková

Zdroj: Českolipský deník - 29.5.2006