8. ročník Dne dětí se zdravotním postižením

Dne 1. června 2012 se konal již 8. ročník Dne dětí se zdravotním postižením v TJ TERMIT Doksy. Organizátorem akce bylo Sdružení zdravotně postižených v ČR, o.s., Okresní výbor: STP v ČR, o.s.-KO, OkO, MO Česká Lípa, SPCCH v ČR, o.s.-ZO Česká Lípa.

S organizací a průběhem Dne dětí dále vypomáhali studenti Obchodní akademie Česká Lípa, terénní sociální pracovnice Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi a osobní asistenti z Centra pro zdravotně postižené v České Lípě a mnoho dalších dobrovolníků.

IMG 0977

Na Dni dětí mohli rodiče i děti získat propagační materiály od terénní sociální pracovnice o poskytovaných Sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi.

Den dětí se zdravotním postižením byl zahájen za účasti poslance Evropského parlamentu pana Ing. Jaromíra Kohlížka, CSc. a pracovníků městské policie z České Lípy.  Děti soutěžily hned v několika soutěžních disciplínách, např. v kuželkách, šipkách, hodu talířem nebo v slalomu s pálkou. Okolo poledne byli slavnostně vyhlášeni vítězové v jednotlivých věkových kategoriích. Všem účastníkům Dne dětí byly předány účastnické listy a upomínkové předměty.

IMG 0979

Počasí nám tento ročník moc nepřálo, občas vysvitlo sluníčko a občas se na nebi objevily i dešťové mraky. V průběhu akce si účastnici mohli upéct buřty a naobědvat se v místní restauraci.

IMG 0981